MICHALOVCE. V minulosti pôsobil dlhé roky ako majiteľ a neskôr manažér futbalového klubu MFK Zemplín Michalovce, dnes sa venuje práci hráčskeho agenta.
V MFK Zemplín mu vadí veľká fluktuácia hráčov
„ Keď som v roku 2005 po šiestich rokoch vlastnenia vtedy ešte ŠK Zemplín Michalovce prizval k spolupráci mesto i súkromnú stavebnú spoločnosť, ostal som v novej akciovke ako minoritný vlastník. Naša spolupráca mala svoje limity. Predsa len mali sme odlišný názor na fungovanie futbalu. A tak po dvoch rokoch som z akciovky úplne odišiel.”

V roku 2007 sa začal venovať práci hráčskeho agenta. Cesta medzi MFK Zemplín a Jaroslavom Bovanom sa však opäť skrížila.
„Zhruba tri - štyri roky dozadu som klubu pomáhal, avšak už v inej úlohe. Snažil som sa skôr z externej pozície riešiť právne a športové problémy klubu. MFK Zemplín na moje služby isto nedoplatil, skôr naopak. Veď len za hráča Denisa Petra, ktorého som ako agent priviedol na hosťovanie z Bardejova úplne zadarmo, som klube vymohol prostredníctvom právneho sporu od Lazia Rím, kde hráč prestúpil 70 tisíc eur. Dnes je zhodou okolností tento hráč späť v Michalovciach.”
Vo fungovaní klubu vidí isté medzery. Problémom je podľa neho aj veľká fluktuácia hráčov.

„Michalovský klub funguje dosť zvláštnym spôsobom. Keď som v ňom onoho času robil audit, tak som predstavenstvu klubu predložil okrem iného aj informáciu, podľa ktorej za desať rokov odišlo alebo prišlo do mužstva, vrátane mládežníckych kategórií, 850 hráčov. Keď si uvedomíte, že klub má 200 členov, tak to reálne znamená, že 85 hráčov z 200, každý rok buď prišlo, alebo odišlo. Považujem to za všetko iné, len nie koncepčnú prácu.”
Málo odchovancov, fenomén hosťovaní
Problém vidí v netrpezlivosti v mládežníckom futbale, či výchove vlastných hráčov, na úkor ktorých kluby veľakrát siahnu po dostupných hráčoch, ktorí prichádzajú formou hosťovania.