MICHALOVCE. Kým hráči v poli sa veľakrát stávajú po dovŕšení Kristových rokov pre hráčky trh nezaujímavými, u brankárov je to iné.
Ak im slúži zdravie a majú potrebnú kondíciu, tak sú aj v pokročilom veku platnými členmi mužstva.

Jeden príklad takejto brankárskej dlhovekosti nachádzame aj v srdci Zemplína, Michalovciach, kde načal svoju mimoriadne úspešnú kariéru dnes 38-ročný brankár poľskej Jagiellonie Bialystok Marián Kelemen.
Z Holandska do Bardejova
Jeho prvý prestup z Michaloviec sa datuje do roku 1996, kedy si to namieril z materského klubu do holandskej Bredy.
V klube, ktorý dnes účinkuje v Eredivisie, strávil zhruba dva a pol roka, aby sa následne vrátil späť na Slovensko, tentoraz však do Bardejova.
„V Holandsku vyšiel zákon o minimálnom plate pre hráčov mimo Európskej únie. To si Breda vzhľadom na moju pozíciu a vek dovoliť nemohla. Som veľmi rád, že som tam strávil nejaký čas, mal som dobrú brankársku školu," opísal Marián Kelemen svoje spomienky na pôsobenie v Holandsku v roku 2008 v rozhovore pre portál profutbal.sk
V klube, ktorý toho času účinkoval v najvyššej slovenskej súťaži, zotrval iba pol roka, následne na to sa cez materské Michalovce dostal do Trenčína. Aj táto anabáza však mala iba krátke trvanie.
Nasledoval návrat do Bardejova, avšak ten medzitým zostúpil do druhej najvyššej súťaže. Mužstvo v danej druholigovej sezóne viedol skúsený odborník Dušan Radolský.
Kelemen po druhom návrate na Šariš naskočil priamo do brány druholigistu.
„Po návrate som robil náhradníka Čobejovi v Bardejove a o pol roka Martinovi Lipčákovi v Trenčíne. Keď som sa však po polovici sezóny vrátil do Bardejova, už som chytal druhú najvyššiu súťaž," prezradil ďalej v rozhovore pre portál profutbal.sk
Z Košíc cez Senec do Slovana
Po sezóne v druholigovom Bardejove prestúpil Kelemen do Košíc. V metropole východu mu však ruže nekvitli a nabitom kádri Tigrov veľa priestoru nedostal.
Aj preto zvolil hosťovanie v Senci, ktoré však malo krátke, iba trojmesačné trvanie. Presne 1. januára 2001 uzrela svetlo sveta jeho dohoda s bratislavským Slovanom.
Bašty deväťdesiatych rokov, či už to bol Slovan, alebo Košice, nezažívali na prelome milénia práve najúspešnejšie obdobie. To vyústilo do toho, že tak Slovan, ako aj Košice na čas opustili našu najvyššiu súťaž a v prípade 1. FC Košice došlo dokonca k zániku tohto klubu.
Obe kluby sa do najvyššej súťaže opäť dostali až v sezóne 2006/2007, kedy už mal michalovský rodák za sebou ďalšiu skúsenosť so zahraničným futbalom.
Šanca v krajine polmesiaca
Plné štadióny a veľkí fanatici do futbalu," hodnotil v roku 2008 pre portál profutbal.sk pôsobenie v Turecku Marián Kelemen.
„Ťažšie to už bolo s kultúrou, na ktorú som si musel dlho zvykať. Najradšej by som zabudol na časy, keď sme sedem mesiacov nedostali plat," pokračoval ďalej pre spomenutý portál.