Jedna z predvolebných diskusií kandidátov na primátora Rožňavy prebehla aj v Kultúrno-kreatívnom centre Kláštor (KKC Kláštor). Nielen o nej sme sa porozprávali s Radoslavom Kovácsom z OZ Otvor dvor.
Prečo ste sa v KKC Kláštor rozhodli dať priestor kandidátom na primátora na diskusiu?
„Naše občianske združenie Otvor dvor spustilo v auguste projekt Verejné priestory naživo, v rámci ktorého formou prednášok, diskusií a workshopov s lektormi s patričným vzdelaním a praxou mapujeme rôzne podoby a úrovne verejných priestorov Rožňavy. Jednou z nich je aj tá samosprávna, kde po podujatiach venovaných fungovaniu samosprávy a tomu, čo samospráva financuje a prečo, prišli na rad diskusie s kandidátmi na primátora. Je to teda súčasť väčšieho projektu, ktorý je financovaný z verejných zdrojov ESF a je administrovaný Ministerstvom vnútra SR.
Dôvodov, prečo sme sa ich rozhodli organizovať, je viacero, v Rožňave už niekoľko rokov chýba priestor – fyzický i ten metaforický – kde by sa mohli volení zástupcovia samosprávy stretávať s obyvateľmi mesta. V Kláštore sme sa rozhodli niečo s týmto deficitom spraviť a začať s takýmto typom stretnutí pred voľbami, aby sme otestovali možné formáty a zistili, ako ich robiť čo najlepšie. Potrebujeme