Cez víkend mala II. liga opäť nabitý program

Bardejov remizoval s druhým celkom tabuľky, Poprad si pripísal prehru a naopak Košičania sa tešili z plného bodového zisku.

Ilustračná fotografia.Ilustračná fotografia. (Zdroj: FB/FC Košice)

VÝCHOD. V druholigových futbalových zápasoch to bolo počas uplynulého víkendu poriadne rušné.

Súvisiaci článok Jarná časť II. ligy odštartovala Čítajte

Bardejov s remízou

Tatran mal od úvodu zápasu drvivý tlak a Bardejovčania sa dostávali cez polovicu ihriska len sporadicky rýchlymi brejkmi. Liptovský Mikuláš sa na umelej tráve v Žiline cítil ako doma a k dobrej hre chýbala len finálna prihrávka.

Hornošarišania sa postupom času viac osmeľovali a v 26.minúte sa dostali pred šestnástku súpera rýchlym protiútokom, ale svoje dve sľubné príležitosti nevyužil. V 29. minúte hlavný rozhodca odpískal pokutový kop, keď Tatár fauloval v pokutovom území Lauru. Loptu si na biely bod postavil najlepší strelec a kapitán Liptákov Bartoš a nekompromisne poslal v 31. minúte svoj tím do vedenia 1:0. Tatran sa ale z gólu tešil len dve minúty.

V 33. minúte Bardejovčania založili rýchly protiútok, kde sa Guytho Mijland predral do pokutového územia, spätnou prihrávkou našiel Bilaliho a ten nedal šancu Luk-schovi v bránke domácich 1:1. Už o štyri minúty spálil tutovku Liptákov Bartoš, keď nevyužil sľubný center Janiča. Tatran bol pri chuti a v 41.minúte zahodil ďalšiu stopercentnú šancu Krčík, keď ani na dvakrát neprekonal brankára Partizána.

Súvisiaci článok Michalovce nestačili na Sereď Čítajte

V druhom polčase mali domáci aj naďalej hernú prevahu, no gólových príležitostí už bolo značne menej. Hostia z Bardejova aj naďalej hrozili rýchlymi protiútokmi a vyčkávali na chybu súpera, ale Liptáci sa dobre bránili a loptu mali zväčša na vlastných kopačkách. V najväčšej príležitosti druhého dejstva sa ocitol v 65. minúte Richard Bartoš, ktorý sa po centri z pravej strany na bližšiu žrď dostal k hlavičke, ale jeho zakončenie tesne minulo bardejovskú bránku.

Hráči Liptovského Mikuláša po vy-striedaní hráčov opäť zvýšili aktivitu, k viacerým strelám sa dostali kórejskí hráči, no ani tí nedokázali pokoriť brankára Čikoš-Pavlička. S končiacim sa zápasom na ihrisku pribúdala nervozita, čoho výsledkom bolo aj vylúčenie brankára Čikoš-Pavlička po druhej žltej karte v samom závere zápasu. Aj napriek výraznej prevahe a veľkému množstvu gólových príležitostí Liptovského Mikuláša sa už stav zápasu nezmenil.

Popradčania nemali nárok

Šamorínčania vstúpili do zápasu tak, ako si prestavovali. Boli aktívni a boli lepším mužstvom. Otázkou bolo iba to, kedy dajú prvý gól. Stalo sa tak v 25. minúte, keď po faule na Lukasa Leginusa premenil pokutový kop Martin Rymarenko. Onedlho prišla paráda Brahima Mouma, ktorý z ťažkého uhla prekonal domáceho brankára Pohoryliaka a bolo 0:2. Ešte pred prestávkou hostia vsietili aj tretí gól keď po centri Denisa Janča poslal hlavou do bránky Lukas Leginus.

Tri minúty po zmene strán domáci FK znížil Legnanim, ale na zvrat v zápase to bolo málo. Hostia boli lepším mužstvom a mohli pridať aj ďalšie góly. Fujaková strela skončila na žrdi domácej svätyne a Pinte nepremenil tutovku, ktorá sa mu naskytla.

Vydreté víťazstvo Košíc

Z pohľadu futbalovej krásy to nebol oku lahodiaci zápas. V prvom polčase sa oba tímy mali na pozore a nechceli veľmi otvárať zadné dvierka. Najviac zaujala hlavička Michala Joneca po rohovom kope, ktorá však šla vedľa pravej žrde domácej bránky. Do náznakov šancí sa dostával kapitán Erik Pačinda, ale Pilný v bráne domácich bol stále v pozore. Za obranu Púchova si viackrát zbiehal Marek Václav, no niekoľkokrát bol prichytený v ofsajde.

V 64. minúte videl Karaš červenú kartu a Košičania si tak zbytočne skomplikovali zápas. Krátko predtým Pačinda zakrútil priamy kop takmer do šibenice, ale Pilný zostal pozorný. FC aj napriek oslabeniu hrali útočne, a hoci Púchovčania miestami prevzali iniciatívu, tak striedaniami Komazeca za Gálla a Ristovskiho za Nováka východniari dali jasne najavo, že sa nechcú uspokojiť len s bodom.
Celé stretnutie rozhodla 80. minúta, keď Marek Václav hlavou prepasíroval loptu do brány 0:1.

Dve minúty pred koncom riadneho hracieho času mal domáci Púchov svoju najväčšiu šancu na vyrovnanie, ale Štefanec nedokázal prelobovať dobre vybiehajúceho Kiru.