Košičania nezvládli boj o finále a čaká ich piaty duel v Myjave

Volejbalisti VK KDS Košice neuspeli v sobotňajšom štvrtom semifinálovom zápase play-off extraligy mužov na domácej palubovke s TJ Spartak Myjava.

Hráči VK KDS Šport Košice.Hráči VK KDS Šport Košice. (Zdroj: Daniel Dadej)

KOŠICE. Hostia si vynútili rozhodujúci piaty zápas, a tak sa séria presúva do Myjavy. Zverenci trénera Richarda Vlkolinského chceli po veľkom obrate v Myjave spečatiť postup do finále, ale márne.

Úvod stretnutia mali lepší domáci hráči 3:1,4:2 a 5:3. Myjavčania ale tromi bodmi po sebe otočili priebeh stretnutia a od tohto okamihu boli lepším tímom.
Košičania sa trápili hlavne na sieti, nevychádzal im servis a ich hre chýbal pokoj 6:9, 8:13, 10:15.

Domáci síce znížili stav na rozdiel troch bodov 14:17, ale Spartak štyrmi loptami v rade ukázal, kto je pánom v úvodnom sete. Napokon domáci nedokázali záver zdramatizovať a prehrali prvý set 17:25.

V druhom a treťom sete boli Košičania lepším mužstvom

Hostia vstúpili do druhého setu lepšie a hneď bolo 0:3. Spartak si hral svoju hru až do stavu 6:7 v jeho prospech. Neskôr domáci Šport zabodoval päťkrát v sérii a bolo 11:7, čo bolo v konečnom dôsledku v druhom sete rozhodujúce.

Košičania držali opraty setu v rukách a boli lepším mužstvom. Domáci viedli 16:11 a 20:14, ale hostia pomaličky ukrajovali z náskoku Košičanov 21:19, 22:20. Záver setu žiadnu drámu nepriniesol a východniari zvládli druhý set 25:21 a vyrovnali stav v zápase na 1:1.

Tretí set bol v réžii domácich a od úvodu si vypracovali štvorbodový náskok 4:1, 6:2, 9:5. Hostia síce bojovali, ale pôsobili staticky. Od stavu 12:9 ale bodovali trikrát v rade a bolo 12:12. Hosťom sa podarilo vyrovnať aj na 17:17, ale vzápätí Košičania piatimi loptami v rade ušli svojmu súperovi a o víťazovi tretieho setu bolo rozhodnuté. Ten zvládli 25:20 a mali to dobre našliapnuté.

Myjavčania otočili duel vo svoj prospech

Štvrté dejstvo prinieslo zaujímavý a dramaticky volejbal. Košičania v úvode viedli 3:1, 6:3 a 10:7, ale Šport nielen vyrovnal na 10:10, ale po chvíli viedol 12:13. Obe mužstvá bojovali a nechceli nechať nič na náhodu. Od stavu 15:14 pre domácich bodovali trikrát hostia a bolo 15:17. Hostia ušli svojmu súperovi na rozdiel štyroch bodov a priklonili misky váh na svoju stranu 16:20.

Košickí hráči dokázali zvrátiť nepriaznivý stav na 21:20, ale záver zvládli bravúrne hosťujúci hráči a vyrovnali stav stretnutia na 2:2 a doviedli ho až k tajbrejku po víťazstve v sete 23:25.

Tajbrejk bol jednoznačne v rukách myjavských volejbalistov, ktorí dominovali a napokon rozhodujúci set zvládli v pomere 15:7.

Košice hrali v play-off už piaty päťsetový zápas (3 vo štvrťfinále s VKP).
Posledný semifinálový duel sa odohrá v Myjave 17. marca o 18:00 hodine.

Vzájomná bilancia

VK KDS Šport Košice sa s Myjavou stretli v tomto ročníku celkovo šesťkrát.
V základnej časti extraligy najprv v 3. kole 14. novembra na domácej palubovke podľahli tomuto súperovi 0:3 (-23, -17, -18).

V 10. kole 16. januára boli opäť úspešnejší opäť hráči Myjavy keď zdolali Košice 3:2 (14, -20, -22, 23, 17) a len v tomto zápase platilo zatiaľ „môj dom-môj hrad“.
TJ Spartak Myjava obsadila v základnej časti extraligy druhú priečku, keď sa z víťazstva tešila celkovo jedenásťkrát. S prehrou odišla len trikrát a nazbierala celkovo 31 bodov.

Košičania boli na tom horšie. Obsadili šiestu priečku a na svoje konto si pripísali šesť výhier a osem prehier, kde nazbierali o jedenásť bodov menej ako ich semifinálový súper.