Košické FC a Partizán Bardejov si uchmatli víťazstvo

Bardejovskí hráči okupujú trinástu priečku tabuľku a sú v zostupovom pásme.

Košičania si poľahky poradili so súperom z Dubnice nad Váhom.Košičania si poľahky poradili so súperom z Dubnice nad Váhom. (Zdroj: FB/FC Košice)

VÝCHOD. Počas uplynulého víkendu pokračovala II. futbalová liga svojím 24. kolom. Partizán privítal na domácom štadióne béčko Slovana a vôbec sa netajil tým, že chce v tomto zápase bodovať naplno.

Rozpačitý úvod

Bardejovčania museli v tomto zápase bodovať, ale úvod stretnutia bol z ich strany rozpačitý. Domáci hráči vážnejšie pohrozili v dvanástej minúte, keď Brigantov rohový kop našiel vo vápne Petka, ale ten loptu zoči-voči Hrdinovi napálil len do jeho nohy. V 25. minúte spálil hosťujúci Matoš tutovku, keď sa výborne uvoľnil, vytiahol z brány Čikoša-Pavlička, ale nakoniec prázdnu bránu Bardejova prekopol.

Dve minúty pred prestávkou to skúšal delovkou Brigant, jeho projektil vystrašil Hrdinu v bráne, ale lopta neprepadla do siete.

Opatrný futbal pokračoval aj v úvode druhého dejstva, ale napokon sa domáci hráči dočkali gólu. V 56. minúte presne zakončil k žrdi Dzurík a bolo 1:0. Po góle sa osmelili aj hráči Slovana, ale ich akcie končili ešte pred pokutovým územím Partizána. Pätnásť minút pred koncom zápasu to mohlo byť inak, ale hráči bratislavského Slovana spálili tutovku, keď netrafili ani prázdnu bránu. O tri minúty sa im podarilo vyrovnať, keď Čerepkai bol na trávniku necelú minútu a už sa za svoju šancu odvďačil trénerovi gólom 1:1.

Už sa čakalo, že zápas sa skončí spravodlivou remízou, ale domáci udreli v 90. minúte, keď odrazenú loptu od brvna poslal za čiaru bratislavskej brány hlavou Romulo Da Silva 2:1.

Košičania nadeľovali

Domáci začali aktívne a v desiatej minúte sa zastreľoval Pačinda. V 24. minúte Lienerovu hlavičku vytláčal končekmi prstov nad brvno Chudý. O štyri minúty sa domáci gólu dočkali. Václav centroval do vápna, kde našiel Karaša a ten volejom trafil nádherne. Lopta sa od brvna odrazila do siete a bolo 1:0. O minútu mohol Jakúbek zvýšiť náskok Košíc, ale mieril len do bočnej siete.

V 36. minúte brankár Chudý vybehol z brány až za šestnástku, loptu ale nezachytil, ale Karaš so svojou sľubnou šancou nenaložil podľa predstáv. Štyri minúty pred prestávkou mohli hostia vyrovnať, ale Kuzma nemal komu nahrať, a tak prišiel o loptu a zo šance napokon nebolo nič.

Úvod druhého dejstva mali domáci ako z veľkej knihy. Už tri minúty po prestávke bolo o víťazovi rozhodnuté. Najprv po štrnástich sekundách z hranice šestnástky volejom prekonal brankára hostí Jakúbek 2:0 a o dve minúty Karaš zakončoval z prvej po Pačindovej prihrávke 3:0. V 53. minúte to skúšal hosťujúci Kuzma, ale s jeho strelou si Kira poradil.

O desať minút sa domáci tešili po štvrtýkrát, keď Liener krásnou technickou strelou prekonal Chudého v bráne 4:0. To z domácej strany nebolo všetko. Minútu pred koncom zápasu sa presadil ešte Gladiš. Ten zoči-voči brankárovi nezaváhal a upravil na konečných 5:0.