Pondelok, 14. jún, 2021 | Meniny má VasilKrížovkyKrížovky

Košičania v prvom semifinále Slovnaft Cupu podľahli Žiline

Do odvety idú východniari s nelichotivým výsledkom.

Futbalisti Košíc nestačili na fortunaligistu zo Žiliny.Futbalisti Košíc nestačili na fortunaligistu zo Žiliny. (Zdroj: FB/FC Košice)

VÝCHOD. V prvom semifinálovom dueli Slovnaft Cupu podľahli hráči FC Košice na domácom štadióne fortunaligistovi zo Žiliny. Zverenci trénera Jozefa Vukušiča si zápas prehrali nedôslednou obranou.

Už v prvej minúte sa mohli z gólu tešiť domáci futbalisti, keď Karaš po Pačindovej prihrávke mohol prelobovať brankára Žiliny Belka, ale ten loptu dokázal vyraziť.
O dve minúty sa dostali do šance aj hostia. Kaprálik sa rútil sám na Kiru, ale v poslednej chvíli sklzom zabránil gólu Jonec.

Súvisiaci článok Zemplínčania doma zaknihovali dôležité víťazstvo Čítajte

Po týchto úvodných gólových šanciach prišla pauza a oba tímy si dávali pozor na brejky svojho súpera. Stav stretnutia sa menil v 28. minúte. Od polovice ihriska sa rútil sám na Kiru Kaprálik, v pokutovom území si loptu ale zastavil, spätne nahral nabiehajúcemu Slebodníkovi a jeho strela aj s prispením pravej žrde skončila za bránkovou čiarou 0:1.

Hostia zo Žiliny sa radovali do polčasu ešte raz. V 41. minúte šiel opäť od polovice ihriska sám na domáceho brankára Kaprálik a zoči--voči Kirovi nezaváhal 0:2.

Potešili dva góly

Domáce FC sa dostalo do zápasu hneď v úvode druhého dejstva. Pavúk zahrával rohový kop, na ktorý najvyššie vyskočil Pačinda a jeho hlavička aj za pomoci hosťujúcej obrany skončila v sieti 1:2.

Po góle sa Košičania osmelili ešte viacej, ale ich akciám chýbala finálna prihrávka. V 63. minúte si Javorčík potiahol loptu po ľavej strane, jeho strieľaný center našiel Kaprálika, ale ten z vyloženej šance loptu netrafil.

Už o dve minúty sa hostia dočkali, keď opäť Kaprálik šiel znovu sám na Kiru a aj atakovaný Pavúkom vystrelil a jeho projektil rozvlnil aj za pomoci brvna sieť domáceho brankára 1:3. O štyri minúty mohol zabiť posledný klinec do košickej rakvy Slebodník, ale brankár Kira zachraňoval, keď vytesnil strelu nad brvno.
V 86. minúte sa ale radovali modro-žltí, keď Pačindova technická strela spoza šestnástky skončila v sieti 2:3.

Radosť domácich trvala však len dve minúty, keď sa Bernát technicky pohral s obranou domácich a aj s brankárom Kirom a skóroval do prázdnej brány 2:4.
V 90. minúte mohol Kis pridať piaty gól Žiliny, ale z malého vápna prestrelil bránu.