Odeva Lipany a Tatran Prešov rozdrvili svojich súperov

Počas uplynulého víkendu začala III. liga Východ sezónu 2021/22.

Stropkovčania sa v zápase so Sninou poriadne natrápili. Stropkovčania sa v zápase so Sninou poriadne natrápili. (Zdroj: Andrea Galajdová)

VÝCHOD. Nováčikmi sú hráči Raslavíc a Rudnian. Horná polovica tabuľky bude vyrovnaná. Ašpirantom na postup sú hráči Lipian.

Vysoké priečky by mali okupovať aj hráči Vranova nad Topľou, Prešova, Slávie TU Košice a Stropkova.

V úvodnom kole sa zrodili zaujímavé výsledky. Dvojciferný výprask si odniesli z Lipian hráči Svidníka.

Krompachy si taktiež zabalili domov nelichotivý výsledok a z Prešova odišli so siedmimi gólmi.

Stropkovčania sa v zápase trápili

MFK Tesla Stropkov – MFK Snina 1:1 (1:1)
Góly:
45.+ Leško – 3. Iablonkij
Rozhodovali: Maličký – Béreš, Bali-Jenčik
ŽK: Bochin, – Piliar, Iablonkij, Jankaj, ČK: Piliar

MFK Tesla Stropkov: Pella – Bochin (68.Kmiť), Zápotocký, Keresteš, Matkobiš – Križanovský (52.Voitiuk), Špak (42.Somov) – Polaščík, Leško, Slobodník (68.Hien) – Varga

MFK Snina: Burda – Janočko (80.Hanc), Bednár, Dický, Jankaj – Skvašík (72.Losiev), Piliar – Ferko (21.Ondika), Holub, Janko – Iablonkij

Už v druhej minúte mali šancu na vsietenie prvého gólu v zápase domáci, ale obrana Sniny šancu Slobodníka odvrátila na rohový kop. Naň si najvyššie vyskočil Varga a jeho hlavička opečiatkovala brvno Burdovej brány.

Vzápätí sa potvrdilo staré známe nedáš-dostaneš. Hostia šli do rýchleho brejku a Iablonskij hlavou otvoril skóre 0:1.

Po štvrť hodine hry potiahol akciu Matkobiš, ktorý našiel pred šestnástkou Slobodníka, ale jeho strelu zneškodnil končekmi prstov brankár hostí. Domáci boli futbalovejší, ale ich hre chýbala väčšia istota. Hostia produkovali rýchle brejky a obrana Stropkova musela byť stále v pozore.

Súvisiaci článok Košice s Humenným si body delili Čítajte

Od 30. minúty hrali domáci v početnej výhode, keď bol vylúčený po druhej žltej karte hosťujúci Piliar. Domáci sa usadili na polovici súpera a svoje akcie ťahali po pravej strane kde figuroval agilný Polaščík, ale na jeho prihrávky a centrované lopty do pokutového územia spoluhráči nereagovali správne.

Osem minút pred prestávkou Polaščík naservíroval loptu Leškovi, ale jeho strelu brankár Burda vytesnil na rohový kop.

V 40. minúte centroval do vápna Matkobiš, kde si najvyššie vyskočil Varga, ale jeho prudká hlavička skončila nad bránou. V nadstavenom čase zahrávali domáci hráči priamy kop a Leško prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste a bolo vyrovnané 1:1.

Stropkovčania chceli využiť početnú výhodu, ale ich akciám chýbala stále finálna prihrávka. Hostia hrali sympatický futbal a ich hra bola aj napriek vylúčeniu Piliara organizovaná a ich cieľ bol v druhom polčase jasný.

V 58. minúte unikol za obranu domácich Iablonskij, ale na domáce šťastie netrafil loptu ideálne a skóre zápasu sa nemenilo. Trápenie Stropkova v ofenzíve s prichádzajúcim dažďom pokračovalo a z rýchlych brejkov hostí si koledovali domáci o druhý úder.

V 62. minúte centroval Polaščík do šestnástky, kde našiel hlavu Voitiuka, ale jeho pokus zneškodnil vynikajúci Burda. O štyri minúty opäť Polaščík unikol po pravej strane, centroval pred malé vápno a Varga hlavou trestuhodne zahodil gólovú príležitosť.

Postupne domáci stupňovali tlak a dvadsať minút pred koncom zápasu Leško našiel Vojtiuka, ale jeho strelu zlikvidoval gólman hostí. V 74. minúte sa predral cez obranu „všadebol“ Polaščík, prihrával Voitiukovi, ktorého strela trafila len Burdu stojaceho v bráne. Domáci búšili do svojho súpera, ale na stave sa už nič nezmenilo.

Odeva zmietla svojho súpera

ŠK Odeva Lipany – 1.FK Svidník 12:0 (3:0)
Góly:
23.Kollár, 29.Vitovič, 44., 71. a 78.Popovec, 52.Kamenec, 64.Vysočan, 69.Micherda, 72.Poremba (z 11 m), 86.Guľáš, 88.Kovalčík, 90.Pyda
Rozhodovali: Bobko – Lang, Alezárová
ŽK: nikto, ČK: 38.Dzupina (Svidník), 72.Čabala (Svidník)

ŠK Odeva Lipany: Bartoš – Kamenec (74.Bujňák), Dlugoš, Popovec, Vitovič (58.Guľáš), Poremba, Kovalčík, Kollár (66.Micherda), Pyda, Vysočan (66.Blaško), Štroncer (58.Marchevka)

1.FK Svidník: Dzupina – Košč (69.Haňak), Čabala, Blanár, Makara, Guman (39.Mulík), Shliakhov, Daňo (82.Janek), Panko, Čabala, Oravec

Domáci od úvodu zápasu dominovali a po pol hodine hry bol stav 2:0 po góloch Kollára a Vitoviča. Hostia dostali svojho súpera ešte viac na koňa sedem minút pred prestávkou, keď bol vylúčený Dzupina.

Do polčasu sa ešte presadil Popovec a o zápase už bolo rozhodnuté. V druhom polčase to už bola kanonáda Lipian a zverenci Pavla Vytykača si schuti zastrieľali. Hetrikom sa blysol Popovec a hostia tak odchádzali s riadnym debaklom.

Prešovčania nasúkali Pokroku sedem gólov

1.FC Tatran Prešov – FK Pokrok SEZ Krompachy 7:0 (2:0)
Góly:
40.Dolný, 43. a 65. (z 11 m) Pribula, 77.Ivanecký, 83.Olejár, 89.Jarzebak, 90.Špilár
Rozhodovali: Gabštur – Capik, Fedák
ŽK: Dolný – Richnavský, Pavlík, ČK: 58.Pavlík (Krompachy

1.FC Tatran Prešov: Buchta – Timko (64.M. Kraľovič), Jarzebak, Grejták, Poľák – Saboľčík, S. Kraľovič (64.Ivanecký), Škrepták (76.Olejár), Pribula (80.Rečičár) – Dolný, Hirka (76.Špilár)

FK Pokrok SEZ Krompachy: Sidorin – Košč, T. Mihalik, Kaľavský, M. Mihalik, Dav. Richnavský, Pavlik, Nemčík (69.Uhrín), Jochman (78.Borženský), Den. Richnavský, Dobrovič (52.Šemrák)

Gólové hody boli aj vo Veľkom Šariši, kde 1. FC Tatran Prešov hostil Krompachy. Domáci boli lepším mužstvom, ale gólovo sa presadili až v závere prvého polčasu, keď prvý gól Prešova zaznamenal v 40. minúte navrátilec Jozef Dolný.

O tri minúty ho napodobnil Martin Pribula a tak do kabín šiel favorit stretnutia s dvojgólovým náskokom.

V 58. minúte bol vylúčený hosťujúci Pavlík a zápas šiel do exhibície. Po góloch Pribulu, Ivaneckého, Olejára, Jarzebak a Špilára poslal Tatran Prešov domov Krompachy s poriadnou gólovou nádielkou.

Zverenci Stanislava Šestáka tak v stúpili do sezóny víťazne a v klube veria, že to takto bude pokračovať aj v ďalších zápasoch.

MFK Vranov nad Topľou – MFK Slovan Giraltovce 2:0 (0:0)