Futbalisti košického FC sa usadili na čele druholigovej tabuľky

Počas uplynulého víkendu pokračovala druhá najvyššia futbalová súťaž svojím tretím kolom.

Ilustračná fotografia.Ilustračná fotografia. (Zdroj: fckosice.sk)

VÝCHOD. Humenskí futbalisti po domácej výhre v úvodnom kole nad Podbrezovu a po remíze v druhom kole v Košiciach chceli pokračovať vo výbornom ťažení aj v zápase so Šamorínom.

Košičania s presvedčivým víťazstvom

FC Rohožník – FC Košice 1:7 (0:4)
Góly:
48. Herman – 12.Milota vl., 19.Pačinda, 29. a 45. Cortes, 53. Molvadgaard, 73. Gladiš, 77.Gáll
ŽK: Privrel, Fila, Pittner –
Rozhodovali: Ježík – Sluk, Hrenák
FC Rohožník: Kolena – Pittner (68. Škuta), Milota (68. Tomovič), Hitka, Kiss, Frimmel (83. Ambra), Beko, Privrel (68. Žilinský), Prášek (31. Fila), Herman, Ščepka
FC Košice: Šemrinec, Gallovič, Pačinda, Jakúbek (62. Karaš), Pavúk (46. Václav), Mosquera, Garcia (65. Gladiš), Novák, Molvadgaard, Kavka, Cortes (62. Gáll)

Ak si v 12. minúte vsietil Milota vlastný gól, zápas bol už v plnej réžii Košičanov. Sedem minút po prvom góle sa presadil Erik Pačinda a bolo 0:2. Po polhodine už domáci Rohožník prehrával 0:3, keď Kolenu v bráne prekonal Cortes.
Domáci boli súci na uterák a bolo len otázkou času, kedy sa skóre zápasu bude opäť meniť. To sa aj stalo v závere prvého dejstva, keď druhý gól v zápase strelil Cortes 0:4.

Tri minúty po prestávke sa radovali z gólu aj domáci hráči, keď Šemrinca v bráne Košíc prekonal Herman a znížil na 1:4. Hostia si hrali stále svoju hru a päť minút po inkasovanom góle pridali na svoje konto už svoj piaty presný zásah v zápase, keď autorom bol Molvadgaard 1:5. Po ôsmich minútach na ihrisku sa gólovo presadil aj Gladiš, a keď ho o štyri minúty napodobnil aj Gáll, východniari si tak odniesli z Rohožníka vysokú výhru a potrebné tri body.

Hlas po zápase:
Jozef Vukušič – tréner FC Košice:
„Som rád, že sme potvrdili úlohu favorita, pretože nie vždy to býva jednoduché. Od začiatku sme do toho šliapli naplno a čo bolo ešte lepšie, podarilo sa nám dať góly, do polčasu bolo rozhodnuté. Stále som viedol chlapcov k tomu, aby sme hrali do konca. Trochu som sa obával možných zranení, domáci bojovali, ale nakoniec si myslím, že to bol dobrý zápas.
Čo ma teší a musím dať kompliment aj domácim – je tu veľmi príjemné prostredie, dobré ihrisko. Jasné, chýbajú im skúsenosti, to bol asi najväčší rozdiel medzi mužstvami.“

Súvisiaci článok Košice s Humenným si body delili Čítajte

Na domácom štadióne opäť víťazne

FK Humenné – FC ŠTK 1914 Šamorín 3:1 (2:1)
Góly:
21. Dzurík, 28.Luberda, 90. Harvila – 40. Owusu
ŽK: Maťaš, Streňo, Milunovič, Komár, Luberda – Nagy, Bahi, Stašík, Pančík, Appiah, Štefanka, Vrábel
Rozhodovali: Libiak – Kuba, Súkeníková

FK Humenné: Slávik – Vasiľ (63.Milunovič), Luberda, Bednár, Hatok, Maťaš (82. Komjatý), Harvila, Komár (46. Zlacký), Dzurík, Streňo, Hamuľák

FC ŠTK 1914 Šamorín: Trnovský – Pančík, Oinkonomou, Nagy, Vrábel, Jančo (80. Štefanka), Bahi (86. Fuják), Owusu (69. Appiah), Bogi (46. Boateng), Leginus (69. Čunta), Stašík

Domáci zahrávali Streňom rohový kop z pravej strany, na ktorý si najvyššie vyskočil Ján Dzurík a hlavičkou v 21. minúte otvoril skóre zápasu 1:0. O sedem minút z 30 metrov centroval z priameho kopu Streňo prudkú loptu do vápna a hlavičku Hamuľáka vytesnil nad brvno končekmi prstov Trnovský.

Vzápätí zahrával kapitán domácich rohový kop, kde lopta našla hlavu Luberdu a bolo 2:0. Päť minút pred prestávkou Pančík poslal loptu autom po pravej strane za obranu domácich na Janča, ten si loptu hodil na ľavačku, centrom do malého vápna našiel nabiehajúceho Owusu a ten z prvej nedal Slávikovi šancu 2:1. V závere prvého dejstva mali hostia sľubnú šancu na vyrovnanie, ale Leginus dlho váhal so strelou.

Súvisiaci článok Odeva Lipany a Tatran Prešov rozdrvili svojich súperov Čítajte

Deväť minút po prestávke zahrával priamy kop opäť kapitán Humenného, v pokutovom území našiel hlavu Hamuľáka a lopta skončila len na brvne Trnovského svätyne. Vzápätí sa dostal za obranu Hamuľák, jeho delovku brankár Šamorína vyrazil len pred Maťaša, ale stav stretnutia sa nemenil.

Domáci boli lepším mužstvom a bolo len otázkou času, kedy vsietia tretí upokojujúci gól. Staré známe nedáš-dostaneš sa mohlo naplniť po hodine hry, keď Boatengovu výbornú hlavičku zneškodnil Slávik. V 90. minúte Harvila v pokutovom území vyzvŕtal obranu Šamorína a bombou rozvlnil sieť Trnovského bránky a uzavrel tak skóre zápasu na 3:1.

Jozef Škrlík – tréner FK Humenné:
„Sme spokojní. Ináč ani nemôžem začať. Privítali sme veľmi kvalitného súpera, ktorý sa v druhej lige môže smelo rovnať tímom bojujúcim o postup. Mali sme silné štandardky, z nich vzišiel náš dvojgólový náskok. Po prestávke prišlo brvno i čistá šanca Hamuľáka, ktoré mohli už skôr našu výhru potvrdiť. Súper sa držal v kontakte, mohol aj vyrovnať, ale nádherný gól Harvilu rozhodol.
Emócie? Futbal je chlapská a tvrdá hra. Netreba robiť vedu, ak sa objaví v zápase pár strkaníc, diváci chcú bojovnosť vidieť. Takýto vstup do sezóny sme si v kútiku duše priali, tešíme sa, ale zároveň sa držíme stále pri zemi.“

Slavoj sa s Dubnicou trápil

FK Slavoj Trebišov – FK Dubnica nad Váhom 1:1 (0:1)
Góly:
77. Begala – 11. Rešetka
ŽK: Matta, Verčimák – Bryndziar, Nomilner, Vavruš, Rešetka
Rozhodovali: Parilák – Čajka, Jankovič

FK Slavoj Trebišov: Melichar – Šimko, Matta, Krajňak, IIinjo, Sitarčík (62. Verčimák), Begala, Digoň (46. Danko), Košuda (46. Michlík), Bajtoš (72. Pálfi), Rypák (72. Straczek)

FK Dubnica nad Váhom: Vavruš – Nomilner, Pagáč, Kuzma, Pleva (82. Bičan), Kramár, Rešetka, Babovič (46 .Letenay), Vaculík, Knižka (61. Martinek), Levai (66. Bryndziar)

V šiestej minúte zahrávali domáci z ľavej strany rohový kop, brankár Vavruš zaváhal, ale Slavoj nedokázal dopraviť ani na viackrát loptu za bránkovú čiaru. O necelú minútu potiahli peknú akciu po ľavej strane hostia z Dubnice, na center nedočiahol Babovič, lopta sa dostala až k osamotenému Levaiovi, ale ten zoči-voči Melichárovi z vyloženej šance neuspel.

Hostia hrýzli a v 11. minúte na rohový kop najvyššie vyskočil Pagáč, jeho hlavičku neudržal brankár Melichar a Rešetka už nemal problém skórovať 0:1. Postupom času boli lepším tímom Trebišovčania, ale ich akcie končili ešte pred šestnástkou Dubnice. V 37. minúte Rapák z ľavej strany našiel Košudu, ten sa predral až pred malé vápno, ale jeho delovku z uhla Vavruš kryl.

Domáci chceli čím skôr vyrovnať, ale v 67. minúte mohli inkasovať druhý gól. Po pravej strane sa pohral z Bajtošom Nomilner, centrom cez Verčimáka hľadal v šestnástke Letenayho, ale lopta mu pred bránou skočila a zo sľubnej šance tak nebolo nič. V 77. minúte Šimko posunul loptu na Pálfiho, ten hlavou priťukol Begalovi, ktorý volejom vyrovnal stav stretnutia na 1:1. O tri minúty to strelou spoza šestnástky skúšal opäť Begala, ale Vavruš pohotovým zákrokom zmaril šancu na vsietenie gólu. V závere Slavoj búšil do svojho súpera, ale gól sa im už vsietiť nepodarilo.

Bardejovčania opäť s prehrou

Partizán Bardejov BŠK – KFC Komárno 1:4 (1:1)
Góly:
30. Lopez – 27.Varga, 63.Tóth, 68. Ganbold, 74.Gyorgyi
ŽK: Zemko – Bréda, Pastorek
Rozhodovali: Choreň – Straka, Tuma

Partizán Bardejov BŠK: Fojtíček – Filipiak, Petko, Konkoľ (19. Kojo Matič), Župa, Lopez, Zemko (68. Stachura), Veličkovič, Keresteš, Maník (68. Ikedi), Kružliak (86. Santos)

KFC Komárno: Bréda, Šmehyl, Šimko, Varga, Šurnovský, Druga (28. Gyorgyi), Szocz, Domonkos, Ganbold (86. Špak), Pastorek (86. Goran Matič), Tóth (71. Abrahám)

Bardejov mohol otvoriť skóre v trinástej minúte, keď sa dostal cez obranu Komárna Kružliak, nedovolene ho zastavil brankár Bréda a hlavný rozhodca odpískal pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil faulovaný Kružliak a jeho nevydarenú strelu vystihol brankár Komárna a loptu vytesnil na rohový kop. V 27. minúte zahrávali hostia rohový kop, na ktorý si najvyššie vyskočil Varga a bolo 0:1.

O necelé tri minúty sa skóre zápasu opäť menilo a z gólu sa tešil domáci Partizán. To isté ako pri góle hostí platilo aj pri tom vyrovnávajúcom, keď rohový kop skončil na hlave Lopeza a bolo vyrovnané 1:1. Domáci mali trochu navrch, ale ich hra končila pred šestnástkou súpera.
V 63. minúte spravil chybu na vlastnej polovici Maník, Domonkos vysunul za obranu Tótha a ten zoči-voči brankárovi Fojtíčkovi nezaváhal 1:2. Gól domácich úplne zlomil a o päť minút bolo už 1:3, keď sa ľavačkou presadil Ganbold. Hostia sa usadili na polovici súpera a v 74. minúte Gyorgyi upravil na konečných 1:4.