Slavoj trebišov a FK Humenné stále neokúsili trpkosť prehry

Šláger kola sa hral v nedeľu, kde vedúca Petržalka privítala na svojom štadióne druhé Humenné, ktoré v lige ešte neokúsilo trpkosť prehry.

Zo zápasu FC Košice-FK Železiarne PodbrezováZo zápasu FC Košice-FK Železiarne Podbrezová (Zdroj: FB/FC Košice)

VÝCHOD. Futbalisti Slavoja Trebišov boli pred zápasom s rezervou Slovana Bratislava bez prehry a nebolo tajomstvom, že si túto bilanciu chcú udržať aj naďalej.

Trebišovčania si pripísali ďalšie víťazstvo
FK Slavoj Trebišov – ŠK Slovan Bratislava B 1:0 (0:0)
Góly:
50. Matta
Rozhodovali: Kolofík – Mihalík, Súkeníková
ŽK: Sitarčík, Danko – Hornyák, Haramia, Valentín
ČK: 63. Sitarčík (Trebišov) po druhej ŽK

SkryťVypnúť reklamu

FK Slavoj Trebišov: Melichar – Šimko, Matta, Krajňak, Ilinjo, Sitarčík, Begala (90.Košuda), Michlík (78.Digoň), Bajtoš (78.Pálfi), Danko (90.Straczek), Rypák (69.Verčimák)

ŠK Slovan Bratislava B: Trnovský – Mičák, Lacko, Laczkó, Čech (82.Valentín), Petrák (61.Schlossár), Habodasz (82.Mihálik), Hornyák, Jackuliak (72.Haramia), Matoš, Mišovič

Stretnutie začali lepšie domáci hráči a už v šiestej minúte sa mohli ujať vedenia, keď Dankova strela z hranice pokutového územia skončila na pravej žrdi bránky. V dvanástej minúte to skúšal treťou strelou v zápase opäť Danko, ale jeho volej opečiatkoval brvno hosťujúcej svätyne.

Súvisiaci článok Futbalisti Humenného stále neokúsili trpkosť prehry Čítajte

Hostia aj so šťastím držali domácich na dištanc a skóre zápasu ostávalo nezmenené. Hráči Slavoja boli pri chuti, ale vo finálnej fáze to nebolo ono. Po polhodine hry pohrozili aj hostia z Bratislavy, keď v skrumáži v pokutovom území Trebišova Laczkóvu strelu tečovala obrana domácich na rohový kop. Štyri minúty pred prestávkou mal na kopačke gól opäť Danko, ale svoj štvrtý pokus v zápase zase zahodil.

Hneď v úvode druhého dejstva mal gól na kopačke Mišovič, keď sa dostal až pred brankára Melichara, ale so strelou dlho váhal a obrana hostí poslala loptu do bezpečia. Čo nepadlo na jednej strane, to padlo na druhej. V 50. minúte zahrával Sitarčík rohový kop, na ktorý si nabehol opustený Matta a volejom krásne otvoril skóre zápasu 1:0. V 63. minúte zbytočne fauloval Sitarčík Habodasza, a keďže už jednu žltú kartu mal, hlavný arbiter tasil červenú. Slavoj si to zbytočne vylúčením skomplikoval a hostia začali hrýzť. V 82. minúte sa pokúšal vyrovnať Haramia, ale jeho strelu brankár Melichar kryl. Napokon domáci Slavoj vyhral zaslúžene, aj keď len 1:0 a predĺžil si sériu bez prehry.

Košičania s ďalšou prehrou

FC Košice – FK Železiarne Podbrezová 0:2 (0:0)
Góly:
55. Pavúk, 73. Breznaník
Rozhodovali: Kraľovič – Straka, Vitko
ŽK: Jakúbek – Ďatko

FC Košice: Šemrinec – Kis (69. Nana), Kavka, González, F. Pavúk (69. Mölvadgaard) – Kim (80. Liener), Gallovič, Jakúbek, Borok (46. Gáll) – Pačinda, Cortés (74. Guba)

FK Železiarne Podbrezová: Ludha – Oravec, D. Pavúk (64. Breznanik), Špyrka, Paraj (46. Issa, 85. Timošenko), Kováčik, Godál, Bakaľa, Galčík (80. Grešák), Kukoľ (64. Ďatko), Bartoš

Zápas začali lepšie domáci hráči a držali loptu na svojich kopačkách. Postupom času sa hra vyrovnala a prvú gólovú šancu zápasu mali hostia z Podbrezovej. V 25. minúte sa Galčík dostal do pokutového územia a jeho tvrdú prízemnú strelu Šemrinec vyrážal na svoju ľavú žrď. Vzápätí na druhej strane pätičkou priťukol Pačinda loptu na Pavúka, ktorý centrom našiel Kima, ale jeho hlavička nebola vydarená a lopta letela nad bránu hostí. Po polhodine hry zahrávali hostia priamy kop a Galčíkovu strelu z 25 metrov do šibenice brankár Šemrinec bravúrne kryl.

V 35. minúte mal tutovku na kopačke domáci Cortés, keď po Jakubekovom vysunutí sa dostal aj cez Bartoša až zoči-voči Ludhaovi, ale jeho strela opečiatkovala len ľavú žrď hosťujúcej brány. O dve minúty mali pre zmenu veľkú šancu hostia, ale Galčíkovu technickú strelu ľavačkou vyrazil robinzonádou Šemrinec na rohový kop a skóre zápasu sa nemenilo. Hral sa zápas hore-dole a bolo sa na čo pozerať. V závere sa pokúšal o zmenu stavu Cortés, ale jeho center do pokutového územia zastavila obrana hostí.

Súvisiaci článok Košické FC na domácom štadióne nestačilo na Banskú Bystricu Čítajte

Desať minút po prestávke sa stav stretnutia už menil, keď Issa našiel Galčíka a ten prihrávkou našiel Pavúka, ktorý dopravil loptu do prázdnej bránky 0:1. Domácich gól pribrzdil a v 66. minúte mohli prehrávať už dvojgólovým rozdielom, ale Braznaníkovu strelu z úrovne pokutového územia Šemrinec kryl. Breznaník si napravil chuť o sedem minút, keď mu Kováčik s prehľadom z pravej strany naservíroval loptu pred odkrytú bránku a bolo 0:2. Domáci to skúšali cez Gubu a v 79. minúte po jeho centri z ľavej strany nedopravil z dobrej pozície hlavou loptu za chrbát Ludhu Gáll. V závere šli do prečíslenia hostia, Breznaník to dával na Timošenka, ktorý sa mohol Šemrinca spýtať, kam to chce, ale trafil len nohy brankára domácich. Košičania si tak pripísali už tretiu prehru v rade, keď prehrali už svoj druhý zápas na domácom trávniku – tentokrát s Podbrezovou 0:2.

Humenčania remizovali v Petržalke

FC Petržalka – FK Humenné 1:1 (0:1)
Góly:
49. Gašparovič (11m) – 20. Streňo
Rozhodovali: Prešinský – Zemko, Halíček
ŽK: Mihálek, Nemec – Milunovič, Maťaš

FC Petržalka: Shevchuk – Mihálek, Kozák, Nemec, Kohút, Sliacky (81.Danek), Obročník, Gašparovič, Štefanec (67.Spáčil), Turčák, Harba

FK Humenné: Slávik – Luberda, Bednár, Vasiľ, Komár (55.Zlacký), Dzurík, Harvila, Maťaš, Streňo (90.Šuľák), Hamuľák (71.Turik), Milunovič (90.Komjatý)

Zápas začali lepšie hráči Humenného a svoju miernu prevahu zvŕšili v dvadsiatej minúte. Z 25 metrov to skúsil ľavačkou Streňo po priťuknutí lopty Dzuríkom a jeho strela prestrelila všetko, čo mu stálo v ceste a bolo 0:1. O dve minúty sa dostal Turčák, aj keď tiesnený, za obranu hostí, ale jeho strela nemala dostatočnú razanciu. Šesť minút pred prestávkou sa preštrikoval do šestnástky Štefanec, strieľaným centrom hľadal spoluhráčov, ale nikto z hráčov Petržalky nedokázal dopraviť loptu do siete, a tak sa výsledok nemenil.

Vstup do druhého dejstva bol v réžii čierno-bielych. V 49. minúte nedovolene zastavil unikajúceho Kohúta Milunovič a hlavný rozhodca odpískal pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Gašparovič, vsietil svoj druhý gól v sezóne a vyrovnal na 1:1. Náznaky šancí boli na jednej aj druhej strane, ale finalizácia akcií nebola podľa predstáv aktérov. Šesť minút pred koncom zápasu po rohovom kope Gašparoviča Spáčil loptu predĺžil na zad-nú žrď a Harba nedopravil loptu do opustenej brány. Zápas sa tak skončil remízou 1:1 a ani v šiestom kole nenašli hráči Humenného svojho premožiteľa.

Partizán prišiel o víťazstvo v nadstavenom čase

FK Dubnica nad Váhom – Partizán Bardejov BŠK 2:2 (1:1)
Góly:
33. Kuzma, 90+3. Cyprian – 21. Maník, 89. Matič
Rozhodovali: Chromý – Čajka, Tokoš
ŽK: Kuzma, Knižka – Santos, Maník

FK Dubnica nad Váhom: Vavrúš – Nomilner, Kuzma, Rešetka, Vaculík, Knižka, Letenay (65.Babovič), Bilovksý, Pagáč, Kmeť, Levai (80.Cyprian)

Partizán Bardejov BŠK: Čikoš-Pavličko – Filipiak, Petko, Župa, Ikedi, Csáno (67.Santos), Veličkovič (90.Stachura), Zemko (46.Kružliak), Lukáč (46. Horváth), Keresteš, Maník (86.Matič)

Úvodný gól stretnutia padol v 21. minúte, keď na pravej strane vybojovali loptu Veličko so Župom, kde kapitán hostí priťukol Maníkovi do šestnástky Dubnice, prešiel cez nedôrazného Pagáča a strelou pod brvno otvoril skóre 0:1. Domáca Dubnica vyrovnala o dvanásť minút, keď sa k lopte v pokutovom území Partizána dostal kapitán FK, z obrancov hostí si spravil dobrý deň a prízemnou strelou prekonal Čikoša-Pavlička v bránke 1:1.

V druhom polčase padali góly až v závere stretnutia. Najprv udreli Bardejovčania, keď Matič na dvakrát prekonal Vavrúša a bolo 1:2.
Už sa zdalo, že si východniari pripíšu prvú výhru v sezóne, ale prišla tretia minúta nadstaveného času a Cyprian nikým nekrytý v šestnástke vyrovnával aj s prispením ľavej žrde na konečných 2:2.