Hráči Humenného porazili v zemplínskom derby Trebišov

Druhá najvyššia futbalová liga mala počas uplynulého víkendu na programe svoje už siedme kolo.

Zo zápasu FK Humenné - FK Slavoj TrebišovZo zápasu FK Humenné - FK Slavoj Trebišov (Zdroj: FB/FK Humenné)

VÝCHOD. Futbalisti Humenného prehrali svoj posledný zápas 2.novembra 2019, keď podľahli na trávniku Odevy Lipany v rámci 16. kola ročníka 2019/20.

Od tej doby nevedia, čo je strata bodov. Neprehrali v 31 zápasov v rade a v histórii klubu je to najdlhšia séria.

Dostali sa na čelo druholigovej tabuľky

FK Humenné – FK Slavoj Trebišov 3:0 (2:0)
Góly:
3., 17. a 64. Hamuľák
Rozhodovali: Sučka – Mihalík, Poracký
ŽK: Hatok, Škrlík – Begala, Bajtoš

FK Humenné: Slávik – Vasiľ (46. Zlacký), Komár (46. Komjatý), Streňo (C) (87. Milunović), F. Bednár, Harvila, Dzurík, Hamuľak (79. Šimon-Turík), Hatok, Maťaš, Luberda

FK Slavoj Trebišov: Melichar – L. Šimko, Matta (84. Rokyta), Ilinjo (C), Bajtoš (63. Košuda), Verčimák, R. Begala, Michlík (58. Pálfi), Digoň, S. Danko, Rypák (63. Straczek)

Domáci hráči začali podľa predstáv a už v tretej minúte sa menil stav stretnutia. Akciu potiahol Streňo pred pokutové územie, loptu priťukol Hatokovi, ten vnikol do šestnástky, ktorého nezastavil Bajtoš, a centrovanú loptu dopravil zblízka za chrbát Melichara Hamuľák 1:0.

Domáci útočník to skúšal aj po štvrť hodine hry, keď opäť po centri Hatoka chcel strieľať z prvej, loptu netrafil, ale skúsil to opätovne, lopta však letela kúsok od pravej žrde. V 17. minúte zahrávali domáci Streňom rohový kop, na ktorý si najvyššie vyskočil Hamuľák a bolo 2:0. Humenčania si hrali vlastný zápas a osem minút po druhom góle spálil tutovku agilný Hatok, keď po centri Streňa prekopol z piatich metrom trebišovskú bránu. Hostia hrali ustráchane, ich kombinácie boli komplikované a z hráčov bol cítiť prílišný rešpekt so súpera. Prvé dejstvo sa tak skončilo zaslúžene 2:0 a hostia si mali v šatni čo povedať.

Súvisiaci článok undefined Čítajte

V 64. minúte Komjatý priťukol prenikajúcemu Hatokovi do šestnástky, ktorý strieľaným prízemným centrom našiel nohu Hamuľáka, a ten nedal Melicharovi šancu a bolo 3:0. Domáci FK si zápas užíval a nemal sa kam ponáhľať. V 68. minúte sa po rohovom kope dostal k hlavičke Verčimák, ale nikým bránený nedopravil loptu za chrbát brankára Slávika a tá šla tesne vedľa pravej žrde domácej svätyne. Štyri minúty pred koncom zápasu sa mohol gólovo presadiť aj kapitán Humenného, keď po centrovanej lopte do pokutového územia hlavičkoval len do brvna trebišovskej bránky. Domáci vyhrali zápas zaslúžene a hostia sklamali.

Trápenie Partizána pokračuje

Partizán Bardejov BŠK – MŠK Žilina B 0:1 (0:1)
Góly:
42. Rusnák
Rozhodovali: Marsal – Jankovič, Tokoš
ŽK: Kružliak, Župa, Petko, Čikoš-Pavličko – Mráz, Trabalík
ČK: 63. Jibril (Žilina)

Partizán Bardejov BŠK: Čikoš-Pavličko – Filipiak, Petko, Župa, Horváth, Csáno (34. Junior), Zemko, Veličković, Keresteš, Maník (80. Salisu), Kružliak (58. Stachura)

MŠK Žilina B: Teplan – Suľa, Kopas, Nagy, Owusu – Mráz, Myslovič, Yenne (82. Gerebenits) – Rusnák (89. Trabalík), Jibril, Iľko (66. Bari)

Cieľom Bardejovčanov bolo konečne v tomto ročníku bodovať naplno. Od úvodu stretnutia sa hral bojovný futbal na oboch stranách. V ofenzíve boli lepšie na tom domáci hráči, ale gólový efekt to neprinieslo. V 25. minúte zahodil tutovku Yenne po prihrávke Mráza, keď brankár Čikoš-Pavličko vyrazil jeho loptu na rohový kop. Po polhodine hry po centri z pravej stany sa do zakončenia dostal Veličkovič, no zblízka netrafil bránku Žiliny. Hostia postupne dostávali zápas pod kontrolu a tri minúty pred prestávkou sa dočkali gólu. Jibril našiel v šestnástke voľného Rusnáka a ten poslal hostí do vedenia 0:1.

Domáci sa pokúšali so zápasom ešte niečo spraviť, hrali bojovne, ale bolo to statické. Domáci Veličkovič sa dostal do čistej šance, no v poslednej chvíli mu loptu odkopol do bezpečia Owusu a stav ostával nezmenený. Domáci boli futbalovejší, ale ich ofenzíve chýbala finálna prihrávka.
Nakoniec domáci Partizán podľahol žilinskému béčku 0:1 a na prvú výhru si bude musieť počkať.

Hlas po zápase:

Marián Šarmír – tréner Bardejova: „Taktiku sme prispôsobili na súpera, vychádzali sme z toho, že je reprezentačná prestávka a že prídu hráči z áčka.
Prvý polčas sme dodržiavali taktické pokyny. Z pozornej obrany sme vychádzali do rýchlych protiútokov. Vo finálnej fáze nám chýbalo viac kumštu. Po vylúčení hráča Žiliny si myslím, že sme boli lepším tímom. Zápasu by viac pasovala remíza. Keby moji hráči dávali do každého zápasu to čo dnes, tak nie sme tam, kde sme.“

Vladimír Veselý – tréner Žiliny B: „Sme spokojní, získali sme tri body. Výsledok sa nerodil ľahko. Boli tu emócie, no to k futbalu patrí. V prvom polčase sme boli lepší, tam sme súpera prehrávali. Do ničoho sme ich nepustili a dali sme gól.
Druhý polčas ovplyvnila červená karta, a preto sme museli preskupiť rady. Domáci sa dostali do tlaku, no mali iba jednu šancu a nás podržal brankár.“

Košické FC splnili úlohu favorita

MŠK Námestovo – FC Košice 1:3 (1:2)
Góly:
14. Brodziansky – 6. Pačinda, 41. Václav, 49. Mölvadgaard
Rozhodovali: Papuča – Budáč, Hrenák
ŽK: Bednár, Buckulčík – Jakúbek, Pačinda, Cortés

MŠK Námestovo: Lešňovský – Habiňák (C), Mi. Čiernik, Ma. Čiernik (20. Brnča, 71. Mydlár), Farský, Kobylarczyk (46. Žákovič), Chovan (12. Buckulčík), Snovák, Brodziansky, Bednár, Svetlošák (71. Chorvát)

FC Košice: Šemrinec – Kim, Kavka (C), Jakúbek, Václav – Novák, Pačinda (73. Liener), Nana – Gáll (73. Guba), Mölvadgaard, Cortés

Košičania začali výborne a v šiestej minúte vyhrávali, keď Pačindov excelentný priamy kop z pravej strany skončil v sieti 0:1. Po štvrť hodine bolo vyrovnané. Domáci Farský zahrával priamy kop, ktorý zblokoval múr východniarov, ale lopta sa dostala k Brodzianskemu, ktorý prízemnou strelou k pravej žrdi Šemrincovej bránky vyrovnal na 1:1. V 17. minúte spálil tutovku Mölvadgaard, ktorý po centri z ľavej strany netrafil loptu do opustenej bránky. Štyri minúty pred prvou prestávkou zahrávali z 25 metrov priamy kop hostia.

Loptu si postavil Václav a jeho strela vymietla ľavú pavučinu domácej bránky 1:2. V závere polčasu mohli hostia zvýšiť svoj náskok, ale z trmy-vrmy pred brankárom domácich nedopravili loptu za bránkovú čiaru.
Úvod druhého polčasu patril opäť hosťom a Mölvadgaardova strela z prvej v pokutovom území domácich skončila v sieti 1:3.

Hostia boli lepším tímom a v zápase plnili úlohu favorita na sto percent. V 59. minúte spálil tutovku Gáll, ktorý po prihrávke Cortésa nedopravil loptu do opustenej brány. O deväť minút sa k slovu dostali aj domáci hráči.
Brodziansky vysunul od polovice ihriska za obranu Žákoviča, ale ten zoči-voči Šemrincovi trestuhodne zahodil, keď brankár loptu vyrazil, tá sa dostala len na kopačku Farského a ten nechal vyznamenať sa gólmana Košíc druhýkrát.
Košičania zápas vyhrali zaslúžene a po troch prehrách v rade sa opäť radovali.

Jozef Vukušič – tréner FC Košice: „Bol to zápas, v ktorom sme mali povinnosť vyhrať. Splnili sme to a sme za to radi. Myslím si, že sme si vypracovali dostatok šancí na to, aby sme zvíťazili aj vyšším rozdielom. V koncovke sme boli niekedy nepresní, niekedy sme nešli úplne do gólu, mali sme azda osem čistých šancí. Aj pred zápasom som hráčom povedal, že je potrebné naďalej pracovať, vytvárať si šance a góly prídu. Dnes prišli tri a nabudúce, keď sa zlepšíme v koncovke, ich bude viac. V prvom polčase sme si to trochu skomplikovali inkasovaným gólom, keď súper skóroval z jednej príležitosti. Do polčasu sme však dali druhý gól a to bolo dôležité. V druhom rozhodca pustil hru, boli tam nebezpečné zákroky, prestriedali sme. Tretí gól nás upokojil a hoci tam mal súper ešte jednu šancu, tak je to zaslúžené, ale najmä dôležité víťazstvo z pohľadu psychiky mužstva po troch prehrách. Budeme ďalej tvrdo pracovať.“