Stropkovčania na domácom trávniku zvíťazili nad prešovským Tatranom.Stropkovčania na domácom trávniku zvíťazili nad prešovským Tatranom. (Zdroj: Andrea Galajdová)

VÝCHOD. Stropkovskí futbalisti v tejto sezóne ešte neprehrali a v nastolenom trende chceli pokračovať aj proti Tatranu Prešov.

MŠK Tesla Stropkov – FC Tatran Prešov 3:1 (1:1)
ŽK: Matkobiš, Varga, Zapotocký – Grejták

SkryťVypnúť reklamu

MŠK Tesla Stropkov: Dlugoš – Leško, Špak, Keresteš, Bochin – Zapotocký, Somov (86. Matkobiš) – Polaščík, Hien (71. Artim), Matkobiš (57. Voitiuk) – Varga

FC Tatran Prešov: Buchta – Timko, Jarzebak, Grejták (78. Špilár), Poľak (46. Šoltis) – Olejár (72. M. Kraľovič) – Škrepták (72. Ivanecký), Haščák, S. Kraľovič, Pribula (46. Hirka) – Dolný

Už po pár sekundách hry sa hostia z Prešova ujali vedenia, keď po rýchlej akcii Haščák, Dolný, S. Kraľovič sa posledný menovaný nemýlil a zvnútra šestnástky prekonal Dlugoša v domácej bránke 0:1.

Súvisiaci článok Futbalisti Stropkova remizovali v Lipanoch a stále sú bez prehry Čítajte

Domácich rýchly gól zaskočil a štvrť hodiny nebol na trávniku žiadny vzruch. Stropkov pridal v pohybe a zápas začal dostávať tempo. Prešovčania vyprodukovali krásnu akciu v 17. minúte, ale loptu po osi Haščáka, Dolného a Pribulu nedopravil po skvelom zásahu Dlugoša ľavý krídelník do siete. O tri minúty mal na kopačke vyrovnanie Polaščík, no zoči-voči Buchtovi neuspel a stav zápasu ostal nezmenený. V 24. minúte Polaščík potiahol loptu po pravej strane až do šestnástky, nahrával na milimetre Vargovi, ale jeho strela len o milimetre minula pravú žrď Buchtovej brány. Domáci boli pri chuti a obrana Prešova musela byť stále v pozore. Palaščík a Varga robili obrane Tatrana problémy a kapitán Stropkova tiesnený obranou zeleno-bielych nedokázal ani po druhýkrát dostať loptu za čiaru hosťujúcej svätyne. Koniec polčasu bol zbytočne nervózny a hostia si koledovali o gól. Stalo sa tak v nadstavenom čase prvého dejstva, keď rýchly brejk domácich a nedôraznosť obrany Prešova využil Varga a bolo 1:1.

Vsietili dva, mohli aj päť

Zápas vo vysokom tempe pokračoval aj v druhom polčase a očakával sa gól na jednej alebo druhej strane. V 52. minúte Timkova strela z 20 metrom len lízala pravú žrď domácej bránky. Domáci mali viac z hry a boli o čosi futbalovejší. V 68. minúte po nedôraze obrany Tatrana sa presadil Somov a priklonil misky váh na stanu modro-bielych.

Súvisiaci článok Stropkov, Spišská Nová Ves a Lipany sú stále bez prehry Čítajte

O tri minúty si na priamy kop, aj keď atakovaný Grejtákom, vyskočil Špak a hlavou upravoval na 3:1. Len pár sekúnd po góle šiel sám na brankára hostí Polaščík, ale trafil len pravú žrď prešovskej svätyne. Domáci boli v laufe a v 74. minúte spálili ďalšiu tutovku vďaka Artimovi.

Prešovčania boli súci na uterák, ale zápas mal stále vysoké tempo. Tatran začal hrať vabank, ale Stropkovčania takticky eliminovali ofenzívu zeleno-bielych. Domáci Stropkov tak v zápase o druhú priečku tabuľky zaslúžene zdolal Prešov 3:1.

FK Noves Spišská Nová Ves – ŠK Odeva Lipany 1:1 (0:0)