PREŠOV. Pomoc, ktorá je na prvý pohľad jednoduchá, a predsa pre mnohých ľudí, ktorým chýbajú potrebné prostriedky a životom sa musia prebíjať sami, nenahraditeľná.
Po tom, čo už známe prešovské Občianske združenie Podaj ďalej zorganizovalo množstvo rôznych druhov zbierok, prišlo tentoraz s novou myšlienkou. A zapája do nej gastroprevádzky.
Po novom sa bude ďalej podávať dobro v podobe taniera polievky.
Len jeden tanier polievky
Ako by sme mohli teraz, keď je čoraz chladnejšie, pomôcť tým, ktorí to budú mať v chladných mesiacoch zas ťažšie a potrebujú kus tepla?
Duša OZ Podaj ďalej Viki Potášová je studnicou nápadov, to je o nej už dobre známe. Hlavnou charakteristikou jej ideí pritom fakt, že vždy ide o jednoduché formy pomoci, ktoré sa vo finále premenia na fantastické zbierky a adresne podanú pomocnú ruku.
Zbierali už ponožky, zemiaky, potraviny, oblečenie, knihy. Skrátka, paleta možností pomoci je nesmierne rôznorodá.

„Čo keby sme teraz vymysleli podaj ďalej polievku? Ide zima, zahriatie teplou polievkou je na nezaplatenie. Veď koľko ľudí by to jedno euro mohlo obetovať, pričom by ich to dokopy nič nestálo, ale pre ľudí bez domova by tanier teplej polievky bola obrovská pomoc,“ zamýšľa sa Viki, ktorá i pri svojej rodine s troma malými deťmi srdce stále otvára aj pre nespočetné množstvo ďalších ľudí.
Samotný koncept si Viki nechce úplne privlastniť, lebo, ako zdôrazňuje, inšpiráciu našli v jednej nemenovanej reštaurácii, ktorá to pred niekoľkými rokmi robievala. Avšak, len na úrovni svojej prevádzky, ako internú záležitosť so svojimi hosťami.
Teraz to presiahne priestor len jednej reštaurácie.