Prešov a Stropkov víťazne, Spišská Nová Ves zaváhala

Futbalisti prešovského Tatrana, ktorí prehrali posledné dva zápasy, cestovali do Popradu, Stropkov privítal Vranov nad Topľou a líder súťaže hostil košickú Sláviu.

Prešovskí futbalisti si uchmatli víťazstvo.Prešovskí futbalisti si uchmatli víťazstvo. (Zdroj: FB/FK Poprad)

VÝCHOD. Po dvoch prehrách v rade cestovali prešovskí futbalisti do Popradu, kde ich čakal domáci FK. Zeleno-bielych nečakal ľahký súboj, keďže Popradčania v minulom kole remizovali v Lipanoch 1:1.

SkryťVypnúť reklamu

FK Poprad: Rehák – Ondruš, Lajčák, Matalík, Pollák (75. Raffay), Živčák, Kapral, Vaščák, Dzurjo, Gajan (44. Weiss), Issa (46., Bryndza)
FC Tatran Prešov: Buchta – Poľák, Jarzebak, Berecký, Macejko – S. Kraľovič (75. Pončák), Haščák – Karaš, Ivanecký (82. Olejár), Pribula – Dolný (90. Špilár)

Zápas sa začal svižne a už v štvrtej minúte pohrozil z priameho kopu Dolný, brankár Rehák bol však na mieste. O štyri minúty mali šancu domáci, keď Gajan prudko vystrelil, Buchta strelu vytesnil tak, že na bránkovej čiare musel zasahovať odkopom Berecký. Hralo sa prevažne medzi šestnástkami a futbal vôbec nenadchol. V závere prvého dejstva Dolného center z ľavej strany našiel osamoteného Haščáka a ten zoči-voči Rehákovi trestuhodne zahodil stopercentnú šancu, keď sa vyznamenal ochranca popradskej svätyne.

Úvodný gól stretnutia padol v 58. minúte. Ivanecký priťukol loptu na ľavú stranu Pribulovi, ten si ju prehodil na pravú nohu, centrom do pokutového územia našiel pred malým vápnom Karaša a ten v páde poslal loptu za chrbát bezmocného Reháka 0:1. Tatran prevzal iniciatívu a naďalej hrozil domácej obrane.

Súvisiaci článok Futbalisti Stropkova remizovali v Lipanoch a stále sú bez prehry Čítajte

V 71. minúte zahrával Tatran rohový kop z pravej strany, na ktorý si najvyššie vyskočil Jarzebak, ale jeho hlavička zázračne neskončila v sieti. V závere zápasu sa domáci snažili spraviť ešte niečo so zápasom, ale prízemnú Kaprálovu strelu z hranice šestnástky vyškriabal Buchta na rohý kop.

Hlasy po zápase:

Vladimár Lajčák – tréner FK Poprad: „Dnes sa nemáme za čo hanbiť. Zápas sme odohrali organizovane. Súpera sme nepúšťali do nejakých vyložených šancí. Záver zápasu bol z našej strany celkom dobrý. Mali sme tam tri – štyri sľubné šance. Tatran bol v zápase favoritom. Ideme ďalej, mužstvo budujeme a dnes bol súper nad naše sily.“

Róbert Petruš – asistent trénera FC Tatran Prešov: „Do cesty sa nám postavil dobre pripravený súper. Naše víťazstvo sa nerodilo ľahko a o to viac máme z toho radosť. Dúfam, že naše mužstvo nabralo víťazný smer a že bude v tomto pokračovať.“
Stropkovčania na domácej pôde nezaváhali

MŠK Tesla Stropkov – MFK Vranov nad Topľou 2:1 (0:1)
Góly:
49. Polaščík, 64. Varga – 28. Hreha
Rozhodovali: Anguš – Alezárová, Cuprák
ŽK: Keresteš, Varga, Leško – Straka

MŠK Tesla Stropkov: Dlugoš – M. Matkobiš (89. K. Matkobiš), Polaščík, Špak, Varga, Bochin, Zapotocký, Keresteš, Leško, Hien (81. Dovičák), Slobodník (46. Voitiuk)
MFK Vranov nad Topľou: Sudimák – Babjak, Popov, Straka, Milenky, Močič (68. Lukáč), Vodilka, Kulich, Hreha, Ficko (80. Batrin), Bohdanov

Domáci Stropkov bol pred zápasom miernym favoritom. Úvodný gól stretnutia však dali hostia v 28. minúte, keď sa presadil Hreha. Hostia z Vranova vyhrali v predchádzajúcich dvoch kolách a v nastolenom trende chceli pokračovať. Už štyri minúty po prestávke modro-bieli vyrovnali gólom Polaščíka a zápas sa začínal odznova.

Súvisiaci článok Rozbehnutý stropkovský vlak nezastavil ani prešovský Tatran Čítajte

V 64. minúte priklonil misky váh na stranu domácich kapitán Stropkova Varga, ktorý prekonal Sudimáka v bránke hostí a bolo 2:1. Domáci MŠK si po víťazstve na Vranovom nad Topľou udržal druhú priečku v tabuľke a v nasledujúcom kole odcestuje na horúcu pôdu do Kalše.

MFK Snina – ŠK Odeva Lipany 1:0 (1:0)