Tatran Prešov deklasoval Topoľčany o 25 gólov

PREŠOV. Hádzanári Tatrana Prešov privítali na svojej palubovke deviaty tím ligovej tabuľky HK Agro Topoľčany.

Tatran Prešov – HK Agro Topoľčany 39:14 (22:8)

Tatran Prešov: Colodeti, Leben – Rábek, Santos, Pacheco, Fech, Linhares, Krok, Kiril Radčenko, Kravčák, Marco Antl, Kasatkin, Lopez, Michalka, Hernandez, Kuran
HK Agro Topoľčany: Javorček, Králik – Pauloni, Vanek, Štefčík, Grman, Mrižo, Valko, Kober, Mntecino, Ahumada, Monge, Javorček, Králik

Najviac gólov: 11 Santos, 6 Hernandez – 3 Valko, 3 Pauloni
7-metrové hody: 2/3 – 2/2
Vylúčenia: 1 – 2

Favorit stretnutia bol daný a v druhej minúte bolo 2:0. Hostia o minútu znížili a v piatej minúte vyrovnali, keď obidva góly vsietil Pablo Monge – 2:2.

Domáci Tatran šiel do vedenia v šiestej minúte vďaka Linharesovi a vzápätí po strate lopty hostí domáci nevyužili už svoj tretí útok. Napokon ale Michalka poslal zeleno-bielych do vedenia o dva góly 4:2.

Oba celky produkovali chyby v rozohrávke, a tak sa hra prelievala zo strany na stranu.

V 14. minúte dal Jakub Kravčák siedmy gól Prešova a bolo 7:4. V rýchlom slede ho napodobnil aj dvakrát Santos a domáci viedli už o päť gólov 9:4. Hostia znižovali zo sedemmetrového hodu, ktorý premenil Vanek, a tak si Topoľčany držali sľubný výsledok 9:5.

Po tomto góle hráči Tatrana skórovali päťkrát v rade vďaka trom gólom Kasatkina a dvom Hernandéza a hosťom sa sľubný výsledok pomaličky strácal 14:5. Hostia sa po dlhej dobe presadili Mrižom 14:6, ale ďalšia gólová šnúra, tentokrát piatich gólov, zastavila nádeje hostí. V nej sa presadili trikrát Santos a raz Marco Antl a Tomáš Fech.

Hostia dosiahli svoj siedmy gól zo sedemmetrového hodu, keď bol opäť úspešný Vanek 19:7, ale Hernandez a Kuran upravovali na 21:7. Minútu pred koncom prvého dejstva sa presadil Ahumada 21:8, ale posledné slovo mal Santos, ktorý v prvom polčase strelil svoj deviaty gól v zápase a upravil tak na polčasových 22:8.

Dominancia domáceho Prešova pokračovala aj v druhom dejstve a v jeho úvode sa presadili Linhares a Kasatkin 24:8. Za hostí v tridsiatej tretej minúte strelil deviaty gól Topolčian Valko, ale na opačnej strane zo sedemmetrového hodu skóroval Hernandez 25:9. Po ňom sa presadili Lingares a Kuran a zeleno-bieli šli do osemnásť gólového náskoku 27:9. Desiaty gól zaznamenal Valko, ale jeho hráči si už priali, aby bol už koniec zápasu.

V 44. minúte strelil svoj jedenásty gól v zápase Santos a upravoval tak na 29:11. Zápas aj napriek vysokému vedeniu Prešovčanov nemal vysoké tempo a domáci hrali len toľko, čo potrebovali.

Desať minút pred koncom zápasu bol stav 31:13. Prvý gól v stretnutí zaznamenal aj Oliver Rábek a bolo 32:13. Tréner Slavko Goluža dal priestor všetkým hráčom na lavičke a skóre zápasu narastalo. Keď sa presadil Hernandez, Antl, Rábek a dvakrát Fech, bol stav už 37:13. Hostia sa vôbec cez obranu domácich nepresadzovali a ich hra bola ťažkopádna. Pauloni síce dal štrnásty gól svojho tímu, ale Fech s Antlom upravili na konečných 39:14.