Sobota, 16. október, 2021 | Meniny má VladimíraKrížovkyKrížovky

Prešovčania v Steel Aréne neuspeli

Prešovskí hokejisti cestovali do neďalekých Košíc a netajili sa tým, že po Trenčíne si chcú vyšliapnuť aj na favorita stretnutia.

Ilustračná fotografia.Ilustračná fotografia. (Zdroj: Viktor Zamborský)

KOŠICE. Prešovčania vonku ešte nebodovali a túto nelichotivú bilanciu chceli napraviť na ľade Košíc.

HC Košice – HC Grotto Prešov 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Góly:
30. Slovák (Saucerman, McPherson), 49. Chovan (Klhůfek, Tansey) – 54. Zagrapan (Sýkora)

Rozhodovali: Snášel, Fridrich — Stanzel, Gegáň
Vylúčení: 5:4 na 2 min
Presilovky: 0:1
Oslabenia: 0:0
Divákov: 1583

HC Košice: Košarišťan — Saucerman, Wehrs, Tansey, Deyl, Romančík, Cibák, Jacko — Bartánus, Slovák, McPherson — Pereskokov, Chovan, Rogoň — Lapšanský, Klhůfek, Belluš — Milý, Havrila, Jokeľ

HC Grotto Prešov: Bespalov — Rais, Bakala, Růžička, Lalík, Turan, Jendroľ, F. Fekiač, Miškuf — Charbonneau, Čacho, Sýkora — Jokinen, Klíma, Žilka — Magdolen, Zagrapan, Halama — Šimun, V. Fekiač, Bača

Bezgólová úvodná tretina

Úvodnú strelu na bránku mali domáci hráči v druhej minúte vďaka Tanseyovi, ale brankár hostí Bespalov bol na mieste. Domáci mali viac z hry, usadili sa v tretine Prešova a hostia čakali len na rýchle brejky. V štvrtej minúte vybojoval puk po zlej rozohrávke domácich Zagrapan, skúšal to na Košarišťana bekhendom, ale puk letel vedľa ľavej žŕdky. V siedmej minúte utiekol po pravej strane Charbonneau, skúšal to strelou a jeho projektil sa len obtrel o žrď košickej bránky. Domáci hráči boli hokejovejší, okupovali bránku hostí, ale Bespalov držal svojich spoluhráčov v hre o prvé body na súperovom ľade.

V 15. minúte sa Lapšanský predral cez obranu Prešova, ale Bespalov v bráne bol pozorný. Po dlhom čase musel zasahovať aj domáci brankár, keď Magdolen to skúšal strelou, ale skóre zápasu sa nemenilo. Prvé vylúčenie v zápase prišlo v čase 17:13, keď dve minúty za podrazenie dostal Jendroľ a domáci mohli otvoriť skóre. Napriek streleckým pokusom sa im to nepodarilo a tak sa úvodné dejstvo skončilo bezgólovým výsledkom.

Domáci zaslúžene viedli

Vstup do druhej tretiny mali “koňare“ lepší a v úvode boli ofenzívne ladení, lenže finálna prihrávka nebola podľa ich predstáv. V 25. minúte utiekol po ľavej strane McPherson, dostal sa až takmer pred Bespalova, zvolil strelu, ale puk neskončil za čiarou hosťujúcej bránky, keď proti bol gólman Prešova. Druhé vylúčenie na strane hostí prišlo v čase 27:34, keď dve minúty dostal za hákovanie Zagrapan a tak si domáci zahrali znovu presilovú hru. Tento krát im to už vyšlo, aj keď v jej úplnom závere, keď Slovák presnou strelou otvoril skóre zápasu 1:0. Domáci búšili do svojho súpera a druhý gól visel na vlásku. Tretie vylúčenie Prešova prišlo v čase 58:53.

Na trestnú lavicu si sadol za podrazenie Růžička a Košičania mohli zvýšiť svoj náskok. Z početnej výhody uplynulo 40 sekúnd a na dve minúty si šiel sadnúť za hrubosť Košičan Belluš. 15 sekúnd pred koncom druhej tretiny utiekol Slovák, šiel sám na Bezpalova, ale z vyloženej šance nedal.

Zalúžené víťazstvo domácich Košíc

V 45.minúte mal na hokejke gólovú tutovku Šimun, keď ani na dva krát neprekonal Košarišťana. O pol minúty na druhej strane zahrmelo, ale Milý zoči-voči Bespalovovi neuspel. V čase 46:27 bol vylúčený za hákovanie Klíma a Košičania hrali ďalšiu presilovú hru. Domáci búšili do svojho súpera, ale druhý gól nie a nie dať. Nakoniec sa im to podarilo v času 48:50, keď sa presadil Chovan – 2:0. V 53. mal tretí gól domácich na hokejke McPherson, ale pred brankárom Prešova neuspel. Hostia si zahrali presilovú hru v čase 52:07, keď dve minúty dostal McPhersen a hostia početnú výhodu vďaka Zagrapanovi využili 2:1. Hostia hrali znovu presilovú hru, ale tentokrát sa domci hráči ubránili.

Pol minúty pred koncom zápasu bol vylúčený na dve minúty Bartánus, a tak si hostia 30 sekúnd zahrali šiesti. Napokon Prešovčania neskórovali, a tak Košice porazili Prešov zaslúžene najtesnejším výsledkom 2:1.