Prešovskí hádzanári porazili Považskú Bystricu o šesť gólov

Zeleno-bieli sú lídrom súťaže a z piatich zápasov majú plný počet bodov.

PREŠOV. Tatran Prešov – MŠK Považská Bystrica 29:23 (11:12)
7-metrové hody:
4/2– 2/2
Vylúčenia: 4:6
Najviac gólov: Santos 5, Pacheco 4/1, Hernandez 4/1, – Jurák 5, Briatka 5/2, Žilinčík 4, Vallo 3,

Tatran Prešov: Colodeti, Leben – Rábek, Santos , Pacheco, Fech, Linhares, Rečičár, K. Radčenko, A. Radčenko, Kasatkin, Lopez, Michalka, Kimák-Fejko, Hernandez, Kuran
MŠK Považská Bystrica: Kovačin, Dobroň – Kašuba, Plšek, Sloboda, Bystrický, Maliar, Jurák, Briatka, Urík, Vallo, Kvaššay, Žilinčík, Valášek, Gardian

Úvodný gól stretnutia zaznamenal v druhej minúte zo sedemmetrového hodu Hernandez, ale vzápätí hostia svoj útok pokazili a Santos z brejku zvýšil vedenie domácich na 2:0. V štvrtej minúte hostia znížili vďaka Briatkovi na 2:1 a po nepremenenej sedmičke Hernandeza vyrovnával Gardian na 2:2. Po chybnej prihrávke Colodetiho v siedmej minúte šli hostia do vedenia vďaka Briatkovi, ale následný útok Tatrana gólovo zakončil Santos – 3:3. Hostia šli do trojgólového vedenia vďaka Kvaššayovi, Jurákovi a Briatkovi – 3:6.

Súvisiaci článok Tatran Prešov deklasoval Topoľčany o 25 gólov Čítajte

Domáci hráči chybovali a hostia to s prehľadom trestali gólmi. V štrnástej minúte Santos z brejku znížil na 4:6, ale Gardian priklonil misky váh opäť na stranu Považskej Bystrice 4:7. Keď Žilinčík vsietil ôsmy gól hostí, tréner domácich Slavko Goluža si vyžiadal oddychový čas. Domácim to pomohlo.

V 16. minúte znížil Lopez na 5:8, o minútu si to zopakoval a bolo to už len o dva góly. Domácich dostal do laufu Colodeti výbornými zákrokmi a Kasatkin upravoval na 7:8. Hostia v koncovke chybovali a boli nepresní, čo domáci Tatran využil a Santos v devätnástej minúte vyrovnával – 8:8. Keď Kasatkin vsietil deviaty gól Prešova, tréner hostí Václav Staka si vyžiadal oddychový čas.

Následne zahrávali sedemmetrový hod a Briatka vyrovnával na 9:9. Zaujímavý zápas pokračoval, ale obe družstvá kopili mnoho chýb. Sedem minút pred prvým klaksónom dal desiaty gól Prešova Kuran, ale vzápätí dvakrát po sebe pohorel na Kovačinovi Santos a domáci sa v koncovke trápili. Briatka v 25. minúte vyrovnával zo sedemmetrového hodu a začínalo sa opäť odznova 10:10. Hostia sa svojho súpera nezľakli a hrali otvorenú hádzanú. Hostia vďaka gólu Žilinčíka šli do vedenia a keď Rečičára vychytal Kovačin, Považskobystričania mohli zvýšiť svoj náskok. Obrana Tatrana však odolala ich útoku a Linhares vyrovnával na 11:11. V poslednej minúte sa presadil hosťujúci Vallo, a tak polčas vyhrali hostia z Považskej Bystrice 11:12.

Druhé dejstvo s inou tvárou

Prešovčania vsietili gól v prvej minúte druhého polčasu vďaka Hernandezovi a vyrovnávali stav na 12:12. V 33. minúte po exhibičnej akcii Santosa s Hernandezom šli domáci do vedenia, a keď vzápätí vsietil Linhares štrnásty gól, bol stav 14:12. Na opačnej strane sa presadil Žilinčík, ale Lopez s Linharesom zvyšovali náskok zeleno-bielych 16:13. Hostia sa snažili korigovať výsledok, ale proti bol dobre chytajúci Colodeti. Považskobystričania hrali sympaticky, svojho súpera sa nezľakli, čo hádzanej prospelo, a stále boli v hre o dobrý výsledok. Prešovčania hrali bez vylúčeného Rečičára a Kasatkina a hostia sa mohli na domácich gólovo dotiahnuť. Tak sa aj stalo a Jurák aj s gólmanom Kovačinom znižovali na 16:15.

Súvisiaci článok Ťažký, ale zaujímavý žreb pre hádzanárov Tatrana Prešov Čítajte

Domáci šli opäť do trojgólového náskoku 18:15 v 42. minúte, keď sa presadil Rečičár s Linharesom a tréner hostí si vzal oddychový čas. To hosťom pomohlo a Vallo prekonal Colodetiho. Vzápätí si Pachceco vymenil roztrhaný dres a v novom šate vsietil devätnásty gól Tatrana Prešov – 19:16. Hostia Jurákom a Gardianom opäť znížili stav na rozdiel jedného gólu 19:18, lenže domáci zase utiekli, keď sa zo sedemmetrového hodu nemýlil Pacheco. Útoky sa striedali na jednej aj druhej strane a v 51. minúte bol stav 22:20, keď sa za hostí presadil Sloboda a Jurák a za domácich Rečičár s Hernandezom. O tri góly šli domáci do vedenia Pachecom, ale Vallo znížil na 23:21. Keď Michalka upravoval na 24:21, hostia v následnom útoku nastrelili žrď a to už bola voda na mlyn pre zeleno-bielych. Prešovčania šli do štvorgólového náskoku Hernandezom a domáci tréner si vzal druhýkrát v zápase oddychový čas. V 58. minúte dal Pacheco 26. gól Prešova a o zápase bolo prakticky rozhodnuté. Jurák ešte znížil na 26:22, ale Fech s Michalkom upravovali na 28:22. Prvý gól v zápase strelil hosťujúci Bystricky, ale posledné slovo mal Rečičár a upravil tak konečné skóre zápasu na 29:23.

Hlasy po zápase:

Slavko Goluža, tréner Tatrana: „Gratulujem chlapcom k víťazstvu, ale chcem sa fanúšikom ospravedlniť za prvý polčas. Absolútne neviem, prečo sme v ňom hrali tak nervózne. Začali sme dobre, v úvode sme mali možnosť cez rýchly protiútok a sedmičku ísť do vedenia 4:0, no my sme súpera, naopak, vrátili do zápasu. Prišli technické chyby, nepremenené vyložené šance, pritom hráči neboli pod žiadnym tlakom. Preto tomu vôbec nerozumiem. Druhý polčas bol o niečo lepší, aj keď aj v ňom sme sa dopustili chýb. Problém vidím v tom, že nehráme ťažké zápasy. Naposledy sme taký hrali proti Záporožiu. A keď potom veci nejdú ľahko, príde nervozita. Tréningy sú pritom dobré, nevyvíjal som tlak na výsledok, ale problémom bola hlava.“

Guilherme Linhares, hráč Tatrana: „Zápas sme začali zle. V šatni pred zápasom sme si pritom hovorili, aby sme zlomili zápas v prvom polčase. Ale to sa nám nepodarilo a musíme do ďalších zápasov popracovať na chybách, ktoré sme urobili. Takisto sa dať dokopy fyzicky aj mentálne. Čakajú nás dôležité zápasy proti Hlohovcu a najmä vstup do Európskej ligy proti Irunu, na ktorý sa sústredíme.“