V Giraltovciach dve jedenástky a tri červené karty

Počas víkendovej soboty mala lll. liga Východ na programe dva zápasy trinásteho kola.

Zo zápasu MFK Slovan Giraltovce vs. ŠK Odeva LipanyZo zápasu MFK Slovan Giraltovce vs. ŠK Odeva Lipany (Zdroj: Andrea Galajdová)

GIRALTOVCE. MFK Slovan Giraltovce – ŠK Odeva Lipany 2:3 (0:2)
Góly:
56. Lukáš Makara, 90+4. Krajňák z 11m – 26. Vysočan, 38. Jacko z 11m, 90+2. Vysočan
Rozhodovali: Molitoris – Marko, Alezárová
ŽK: R. Tomko, Prysiazhniuk, Pipčák – Poremba,
ČK: 66. Lukáš Makara, 90+1. Pipčák – 88. Poremba

SkryťVypnúť reklamu

MFK Slovan Giraltovce: Prysiazhniuk – Pipčák, Tomáško, Erik Tomko (77. Jurč), Roman Tomko – Ficko, Chovanec (77. Michalko)– Krajňák, Kuriplach, Čuška (46. Havrila) – Makara
ŠK Odeva Lipany: Bartoš – Kamenec, Dlugoš, Jacko, Blaško (85. Marchevka)– Popovec – Kovalčík (80. Guľaš), Vysočan, Poremba, Micherda – Štroncer (31. Vitovič)

V úvode zápasu začali obe mužstvá opatrne a vyčkávali na chyby svojho súpera. Postupom času sa začalo na ihrisku iskriť, ale arbiter stretnutia karty nevyťahoval. Hralo sa prevažne medzi šestnástkami a ani jeden tím si nevypracoval gólovú príležitosť. Hostia z Lipian sa dostávali ako favorit do zápasu veľmi ťažko a ich akciám chýbala finálna prihrávka. Giraltovce sa spoliehali na rýchle brejky, ale ich útočník Makara nedostával od svojich spoluhráčov presné prihrávky, a tak zápas nudil. V 26. minúte po rýchlej akcii Odevy, zacentroval z pravej strany Kovalčík do malého vápna, na loptu najvyššie vyskočil Vysočan a bolo 0:1. O jedenásť minút prenikol do pokutového územia aktívny Vysočan, kde sa stretol s brankárom Prysiazhniukom a hlavný rozhodca odpískal prísny pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Jacko a dostal Odevu do dvojgólového vedenia 0:2. Domáci boli v kŕči a po druhom góle akoby rezignovali. Zápas nemal vysokú kvalitu. Skôr sa bojovalo ako hralo a hlavnému rozhodcovi Molitorisovi zápas unikal spod kontroly.

V druhom dejstve sa začali diať veci

Tri minúty po prestávke to skúšal delovkou Krajňák, no jeho projektil z 20 metrov bol zblokovaný a lopta letela len tesne vedľa pravej žrde hosťujúcej svätyne. Domáci trošku zvýšili obrátky a v 56. minúte sa dostal za obranu Lipian Lukáš Makara a zoči-voči Bartošovi aj s prispením žrde znížil stav stretnutia na 1:2. Na trávniku sa iskrilo na jednej aj druhej strane a čakalo sa, kto z aktérov na trávniku uvidí ako prvý červenú kartu. Po hodine hry strieľal Poremba, ale lopta letela vedľa ľavej žrde domácej bránky.

V 64. minúte nebol odpískaný faul na domáceho Makaru v šestnástke hostí a vzápätí útočníkovi domácich rupli nervy, keď atakoval Jacka a šiel pod sprchy. Nervózny zápas pokračoval, čo bolo na škodu a v 88. minúte uvidel po druhej žltej karte červenú aj Poremba. V 90. minúte mohol vyrovnať Havrila, ktorý sa pohral s obranou Lipian, no jeho krížnu strelu zlikvidoval Bartoš. V 91. minúte sa ešte raz červenalo, keď taktiež po druhej žltej karte uvidel červenú domáci Pipčák. Ten kto si myslel, že zápas skončí výsledkom 1:2, tak sa veľmi mýlil. V 92. minúte sa tešili z gólu Lipany, keď sa presadil Vysočan a hostia šli do dvojgólového vedenia 1:3. V štvrtej minúte nadstaveného času bol odpískaný pokutový kop po faule na Tomáška v hosťujúcej šestnástke. Z neho sa nemýlil Krajňák a upravil tak výsledok na konečných 2:3.

Hodnotenie zápasu:

Zápas od začiatku nemal požadované tempo a z oboch strán bol nervózny. Hlavný rozhodca bol benevolentný pri hraničných zákrokoch už v prvom dejstve, čo oba celky využívali. Jeho nie príliš správne rozhodnutia podpaľovali vášne oboch celkov. Už pred vylúčením Lukáša Makaru hlavný arbiter nesprávne rozhodol pri pár zákrokoch, z toho dva krát na útočníka domácich a tak bol príčinou dusnej atmosféry nie len na ihrisku, ale aj v hľadisku. Rozhodcovia si zo zápasu spravili zbytočne bojový park, ktorý absolútne nezvládli.