Nedeľa, 28. november, 2021 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

Prešovčania v Nitre nebodovali, utŕžili debakel

V rámci ôsmeho kola Tipos extraligy cestovali prešovskí hokejisti do Nitry, kde neboli favoritom duelu. Posledný celok tabuľky sa chcel odlepiť z dna ligovej tabuľky.

Zo zápasu HK Nitra vs. HC Grotto Prešov. Zo zápasu HK Nitra vs. HC Grotto Prešov. (Zdroj: FB/HK Nitra)

PREŠOV. Hokejisti Prešova dali pred duelom v zápasoch na klziskách súperov len dva góly a nelichotivú bilanciu si chceli vylepšiť.

HK Nitra – HC Grotto Prešov 8:3 (2:2, 3:1, 3:0)
Góly:
11. Tvrdoň (Mezei, Raskob), 18. Buček (Nemec, Raskob), 22. Krivošík (Holešinský, Nemec), 31. Tvrdoň, 34. Holešinský, 48. Tvrdoň (Volko), 56. Bajtek (Mezei), 59. Baláž (Buček, Bajtek) – 10. Sýkora, 18. Charbonneau (Čacho), 26. Fekiač V. (Šimun)
Rozhodovali: Müller, Štefík – Synek, Gegáň
Vylúčení: 6:2
Presilovky a oslabenia: 0:0

HK Nitra: Honzík (O'Connor) – Mezei, Raskob, Švarný, Nemec, Vitáloš, Bodák, Pupák, Zöld – Tvrdoň, Hrnka, Varga – Krivošík, Holešinský, Buček – Bajtek, Baláž, Volko – Drábek, Sýkora, Múčka
HC GROTTO Prešov: Bespalov (34. Petrík) – Bakala, Rais, F. Fekiač, Ružička, Jendroľ, Turan, Ľalík, Bača – Sýkora, Čacho, Charbonneau – Miškuf, Klíma, Žilka – Halama, Zagrapan, Magdolen – Krasničan, V. Fekiač, Šimun

Dobrý vstup do zápasu

Ako prví v zápase ohrozili brankára Prešovčania, keď to skúšal Miškuf, no jeho bekhend minul bránku domácich. Hostia začali zápas dobre a v úvode boli lepším mužstvom. V štvrtej minúte sa usadili v tretine Nitranov, zo striel ale nezapršalo. Domáci sa pokúšali kombinovať, no defenzíva Prešova bola proti. V desiatej minúte boli blízko ku gólu Nitrania, Baláž však netrafil prázdnu bránu a stav stretnutia sa nemenil.

Súvisiaci článok Prešovčania v Steel Aréne neuspeli Čítajte

V čase 9:50 udreli východniari, keď po rýchlom brejku prestrelil Honzíka Sýkora a bolo 0:1. Prešovčania sa dlho z gólu netešili a o 34 sekúnd bolo vyrovnané. Mezeiovu strelu vyrazil Bespalov len pred seba, kde číhal Tvrdoň, ktorý sa nemýlil a vyrovnal na 1:1. Koňarov však gól nevyviedol z miery a v aktívnej hre pokračovali aj naďalej. Na časovej tabuli svietil čas 13:00 a hostia si zahrali dvojminútovú presilovú hru, keď si na trestnú lavicu sadol Múčka. V nej to skúšali strelou Charbonneau a Čacho, ale bez gólového efektu.

Súvisiaci článok Hokejisti Prešova po troch prehrách konečne víťazne Čítajte

V 17. minúte strieľal Drábek, no Bespalov vytiahol semafor. Hostia z Prešova dvíhali ruky nad hlavu v čase 17:09. Charbonneau sa dostal za obranu Nitry a zoči--voči Honzíkovi skóroval, keď sa puk pomedzi nohy pomaličky dostal za čiaru 1:2. Opäť sa hostia z gólu dlho netešili a o 31 sekúnd bolo vyrovnané, keď sa z otočky efektívne do pravej šibenice Bespalovej brány trafil Buček 2:2. Nitra dala dva góly z ničoho nič, ale hostia sa museli na ne doslova vytrápiť. Prešovčania boli v úvodnej tretine hokejovejší, stav stretnutia bol ale vyrovnaný.

Nádej na bodový zisk stále žila

Vstup do druhej tretiny mali lepší Nitrania a v čase 21:06 dostal do vedenia domácich Krivošík, ktorý nedal brankárovi hostí šancu 3:2. Prešov vyrovnal, keď na časovej tabuli svietil čas 25:42. Viktor Fekiač sa dostal takmer až pred brankára Nitry a s prehľadom skóroval 3:3. O necelú minútu bol vylúčený na dve minúty Múčka, ale v nej mal tutovku len Sýkora, ktorý netrafil odkrytú bránku Honzíka. Nitra šla do vedenia v čase 30:32, keď druhý gól v zápase vsietil Tvrdoň 4:3. O tri minúty a 27 sekúnd Nitrania vyhrávali už o dva góly, keď unikol Holešinský a vsietil tak piaty gól domácich 5:3. Po góle vystriedal v bránke Bespalova Petrík a do konca druhej časti hry si udržal čisté konto. Po góle už Nitra kontrolovala výsledok a tempo hry upadlo.

Zápas sa skončil debaklom

Východniari chceli v tretej tretine zdramatizovať zápas a v 43. minúte spálil Sýkora sľubnú šancu na zníženie stavu. V 45. minúte Ľalík trafil žŕdku a stav ostával nezmenený. V čase 44:53 si sadli na trestnú lavicu dvaja Nitrania a Prešov si zahral presilovku 5 na 3. Najväčšiu šancu mal Zagrapan, ale puk ani na trikrát nedopravil do siete. Hostia výhodu o dvoch hráčov nevyužili a vzápätí prišiel trest, keď v čase 47:35 inkasovali šiesty gól, keď sa hetrikom blysol Tvrdoň 6:3. Koňare si zahrali ďalšiu presilovú hru v čase 48:31, ale opäť neúspešne. Hostia inkasovali v 56. minúte aj siedmy gól, keď nastrelený puk pred Petríka doklepol do bránky Bajtek a bolo to už 7:3. Zo strany Nitry to ale nebolo všetko a Baláž v čase 58:16 upravil konečné skóre zápasu na 8:3. Nakoniec Prešovčania pod Zoborom utrpeli debakel, aj keď ich hra tomu nezodpovedala.