Košice porazili béčko Slovana, Slavoj u favorita iba s bodom

Z východoslovenských mužstiev sa na domácom štadióne predstavili len Košičania, ktorí privítali 15. celok ligovej tabuľky.

Futbalisti Košíc porazili na domácom trávniku béčko Slovana.Futbalisti Košíc porazili na domácom trávniku béčko Slovana. (Zdroj: FB/FC Košice)

VÝCHOD. Košické FC privítalo na svojom štadióne béčko Slovana a v zápase bolo veľkým favoritom.

FC Košice – ŠK Slovan Bratislava B 2:0 (0:0)
Góly:
72. Cortes, 80. Gál
ŽK: Václav, Cortés, Mölvadgaard – Rosenberger, Hornyák, Schlossár
Rozhodovali: Herdel – Poláček, Špivák

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

FC Košice: Šemrinec – Novák (55. Kim), Kavka, Jakúbek, Václav (77. Pavúk) – Gallovič, Nana (55. Liener), Pačinda – Cortés (77. Jung), Mölvadgaard, Guba (66. Gáll)

ŠK Slovan Bratislava B: Ružinský – Čech, Petrák, Habodasz, Baláž, Hornyák (87. Haramia), Schlossár (71. Mihálik), Nikitin, Jackuliak (46. Matoš), Rosenberger (87. Fitz), Čerepkai

SkryťVypnúť reklamu

Zápas sa začal svižne na oboch stranách. V tretej minúte mal na kopačke gól Nana, no loptu poslal len do náručia Ružinského. O minútu nato to napriahol z hranice pokutové kopu Čerepkai a jeho projektil musel Šemrinec vyrážať na rohový kop. Následný rohový kop narobil obrane Košíc problémy, no gólman domácich z piatich metrov vychytal stopercentnú šancu Slovana. V desiatej, respektíve štrnástej minúte vsietili obe mužstvá gól, lenže hlavný rozhodca ich neuznal pre postavenie mimo hry. Postupom času prevzali hru do svoje kopačky Košičania, ale gólovo sa nie a nie presadiť. Ich akciám chýbala finálna prihrávka a hosťom to hralo do karát. Minútu pred koncom zápasu sa dostal až pred malé vápno Cortés, z uhla hľadal v strede svojich spoluhráčov, no lopta prešla až na druhú stranu k Novákovi, no ten z dobrej príležitosti prestrelil bránku Ružbarského.

SkryťVypnúť reklamu

V druhej minúte po zmene strán zahrával Pačinda rohový kop. Na loptu si najvyššie vyskočil Kavka, no jeho hlavička skončila na brvne hosťujúcej svätyne. O sedem minút to skúsil na opačnej strane strelou Gallovič a Šemrinec jeho projektil musel vytesniť na rohový kop. Úvodný gól zápasu padol v 72. minúte. Václavov priamy kop našiel na pravej strane malého vápna Pačindu, ten loptu hlavou prihrával na Cortésa a bolo 1:0. Už o dve minúty sa Košičania tešili po druhýkrát. Jung pred pokutovým územím našiel voľného Gálla, Ružinský šiel proti nemu, ale Gáll pomedzi jeho nohy vsietil druhý gól 2:0. V deväťdesiatej minúte mohol Mölvadgaard ešte prikrášliť výsledok, no z malého vápna trestuhodne prestrelil bránku Slovana.

Hlas po zápase:

Jozef Vukušič – tréner FC Košice: „Prvý polčas nám viazla kombinácia, hostia dobre bránili, hrali na protiútoky. Slovan hral uvoľnený futbal, bolo vidieť, že nie sú pod tlakom a že sme to my, kto potrebuje vyhrať. Som rád, že sme z ťažkých situácii nedostali gól. Zapracovala výborne obrana aj brankár. V druhom polčase sme hrali prakticky proti sebe. Šance prichádzali, len sme ich nevedeli premeniť.“

SkryťVypnúť reklamu

Slavoj uchmatol favoritovi bod

FC Petržalka – FK Slavoj Trebišov 0:0
ŽK:
Štefanec – Melichar,Verčimák
Rozhodovali: Libiak – Súkeníková, Tůma

FC Petržalka: Sokol – Kuník, Rédeky, Nemec, Krisztín, Nagy, Hronec (73. Gašparovič), Štefanec (73. Hurný), Danek (62. Spáčil), Turčák, Kelemen (62. Harba)

FK Slavoj Trebišov: Melichar – Matta, Krajňak, Šimko, Rokyta, Verčimák, Begala, Digoň (61. Santos) , Bajtoš (61. Straczek), Danko, Rypák (61. Pálfi – 90. Belko)

Po štvrťhodine hry sa mohli ako prvý v zápase ujať vedenia domáci hráči, keď Štefanec centroval na vzdialenejšiu žrď, tam bol pripravený Turčák, no gólman Melichar zneškodnil jeho strelecký pokus a stav stretnutia ostával nezmenený. Slavoj mal ťažkosti s prechodom do útoku a Petržalka mala viac z hry.

V 29. minúte Danek pálil len do Melichára a následný strelecký pokus od Štefanca, zmaril v sklze Šimko. Hostia smerom dopredu boli jaloví a to vyhovovalo domácemu tímu. Tí sa v prvom dejstve nepresadili, a tak šli obe mužstvá do kabín za bezgólového stavu. Po hodine hry mali gól na kopačke hosťujúci hráči, keď najprv Dankovu strelu zblokoval Nemec a neskôr z tutovky Šimko nechal vyniknúť brankára Sokola. O minútu hostia trikrát striedali a bolo jasné, že si chcú z Bratislavy odniesť minimálne bod. V 74. minúte mali tutovku aj Petržalčania. Harba sa dostal do pokutového územia, kde si to hodil na pravačku, no jeho strela preletela len vedľa ľavej tyče hosťujúcej svätyne. Napokon v zápase gól nepadol, a tak a si obe mužstvá pripísali do tabuľky po bode.

Partizán opäť s prehrou

FC ŠTK 1914 Šamorín – Partizán Bardejov BŠK 3:0 (2:0)
Góly:
13. a 56. Leginus, 34. Boateng
ŽK: Baez, Nagy – Csáno, Da Silva, Kružliak, Veličkovič, Župa
Rozhodovali: Ruc – Straka, Jankovič

FC ŠTK 1914 Šamorín: Veszelinov – P. Nagy (64. Štefanka), Luciano Vera (82. Bahi), Marič-Bjekič, Malý, Baez (64. Bogi), Oinkonomou, Boateng, Zuberu 77. (Pančík), Nebyla (77. Jančo), Leginus

Partizán Bardejov BŠK: Čikoš-Pavličko – Filipiak, Lopez Da Silva, Lelič (71. Stachura), Župa, Horváth, Pacheco, Csáno (58. Selimi), Veličkovič, Maník, Kružliak (46. Salisu)

Zápas začali lepšie domáci hráči a už v trinástej minúte viedli. Baezov priamy kop do šestnástky našiel Leginusa a ten hlavou k pravej žrdi vsietil úvodný gól stretnutia. Domáci hrali v pohode a boli lepším tímom. V dvadsiatej minúte pohrozili aj hostia z Bardejova, keď Maník napriahol z dvadsiatich metrov, no jeho delovku Veszelinov skvelým zákrokom vytlačil na rohový kop. Postupom času sa hralo hore-dole, no žiadna gólová šanca z toho nebola.
V 34. minúte to už bolo 2:0 pre Šamorín, keď sa presadil Boateng a hosťom sa nádej vziať domácim čo i len bod vzďaľovala. Sedem minút po prestávke sa mohol stav stretnutia opäť meniť, no Leginus hlavičkoval z dobrej príležitosti nad bránku Čikoša-Pavlička. O tri minúty už dvíhali ruky od radosti po tretíkrát domáci hráči.
Boateng milimetrovou prihrávkou poslal Leginusa do pokutového územia a ten zoči-voči brankárovi Partizána skóroval 3:0.

V 66. minúte spálil Zuberu veľkú šancu Šamorína, keď dlho váhal so zakončením a bol z toho len rohový kop. Partizán Bardejov tak utŕžil štvrtú prehru v rade a stále okupuje spodné priečky ligovej tabuľky.

Ostatné zápasy 16. kola:

FK Dubnica nad Váhom – KFC Komárno 1:3 (0:0)
MŠK Púchov – MŠK Žilina B 1:2 (1:0)
MFK Skalica – FC Rohožník 2:0 (1:0)
FK Železiarne Podbrezová – FK Humenné – odložené
MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Námestovo – odložené

Tabuľka po 16. kole:

1. Podbrezová 15 12 0 3 35:13 36
2. Komárno 16 11 3 2 31:14 36
3. Skalica 16 11 2 3 23:8 35
4. Humenné 15 10 4 1 19:6 34
5. Banská Bystrica 14 10 3 1 28:9 33
6. Košice 16 9 2 5 36:20 29
7. Petržalka 16 7 4 5 31:17 25
8. Šamorín 16 8 1 7 30:26 25
9. Žilina B 16 6 3 7 31:29 21
10. Trebišov 16 6 3 7 13:23 21
11. Rohožník 15 5 2 8 16:27 17
12. Dubnica 16 4 3 9 23:30 15
13. Púchov 16 2 4 10 18:26 10
14. Bardejov 16 1 5 10 11:26 8
15. Slovan B 16 2 2 12 9:35 8
16. Námestovo 15 0 1 14 7:52 1

Nasledujúce 17. kolo:

FK Železiarne Podbrezová – FK Humenné

FC Košice – ŠK Slovan Bratislava B

FC Petržalka – FK Slavoj Trebišov

FC ŠTK 1914 Šamorín – Partizán Bardejov BŠK

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Námestovo

FK Dubnica nad Váhom – KFC Komárno

MŠK Púchov – MŠK Žilina B

MFK Skalica – FC Rohožník

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie z východu

Komerčné články

  1. Expert varuje: Takto vás podvodníci oberú o všetky úspory
  2. Trhy, história aj all inclusive. Kam k moru v Tunisku?
  3. Tunisko nie je len o plážach. Takto vyzerá mimo rezortu
  4. Maldivy mimo sezóny. Dážď prišiel dvakrát, vila za cenu izby
  5. Na Devín kyvadlovou dopravou zadarmo
  6. Za dovolenkové škody vyplatila Allianz o 41 percent viac
  7. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  8. Inšpirujte sa tajomstvom najšťastnejších krajín sveta
  1. Ako znížiť vysoký tlak a cholesterol
  2. Expert varuje: Takto vás podvodníci oberú o všetky úspory
  3. Trhy, história aj all inclusive. Kam k moru v Tunisku?
  4. Záhradkári, pracujte len ráno a večer
  5. OTS: LESY SR sa dištancujú od nepravdivých tvrdení
  6. Uprostred leta prichádza princ na bielom koni
  7. Influenceri vzali na dovolenku ľudí, ktorých nepoznali
  8. Letná revolúcia a špeciál o mužoch a našich svetoch
  1. Tunisko nie je len o plážach. Takto vyzerá mimo rezortu 10 188
  2. Expert varuje: Takto vás podvodníci oberú o všetky úspory 8 765
  3. Maldivy mimo sezóny. Dážď prišiel dvakrát, vila za cenu izby 4 972
  4. Trhy, história aj all inclusive. Kam k moru v Tunisku? 2 984
  5. Čo môže spôsobiť minúta navyše pri pražení kávy? 2 226
  6. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto? 1 887
  7. Na Devín kyvadlovou dopravou zadarmo 1 787
  8. Inšpirujte sa tajomstvom najšťastnejších krajín sveta 1 607
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy z východného Slovenska - aktuálne spravodajstvo | SME

Henima uvádza letné ošetrenia, ktoré chceš zažiť na vlastnej koži.


Srdce Žitného ostrova zažilo mafiánsku masakru.


Tatry s Poľskom prepájajú pravidelné linky.


Hoci palubný internet patrí medzi bežný štandard na železnici, jeho občasná nedostupnosť nemusí byť spôsobená technickou poruchou.


2

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu