HK Košice a Tatran Prešov víťazne

Počas uplynulého víkendu pokračovala najvyššia hádzanárska súťaž mužov svojím 11. kolom.

Hádzanári Tatrana a HK Košice v zápasoch ťahali za víťazný koniec.Hádzanári Tatrana a HK Košice v zápasoch ťahali za víťazný koniec. (Zdroj: Viktor Zamborský)

VÝCHOD. Hráči Crows vyhrali v predchádzajúcom kole nad Novými Zámkami, no v zápase s Považskou Bystricou favoritmi neboli.

Košice Crows – MŠK Považská Bystrica 21:31 (8:18)
Pok. hody:
0 – 2/2
Vylúčení: 1 – 3
Rozhodovali: Manek a Haščík

Košice Crows: H. Müller – Siška 2, Valiska 7, Luby, Majirský 4, Hájnik 1, Pirožek, N. Müller 2, Dani 2, Miňo 3

MŠK Považská Bystrica: Kovačin, Dobroň – Chovanec 1, Plšek 1, Sloboda 3, Bystrický 3, Hozman 5, Maliar, Briatka 7, Urík, Vallo 3, Kvaššay 2, Žilinčík 3, Valášek 2, Gardian 1

Hostia z Považskej Bystrice mali lepší vstup do zápasu a v tretej minúte viedli po Slobodovom a Briatkovom góle 2:0. Valiska síce znížil, no vzápätí bolo 1:4. Crows sa priblížili k svojmu súperovi na rozdiel gólu 4:5, no to bolo z ich strany všetko.
Od stavu 5:7 sa MŠK gólovo presadil päťkrát v rade a hostia už na palubovke dominovali 5:12. Domáci nedali gól osem minút – a to bola voda na mlyn pre favorita stretnutia. V 21. minúte prestrelil Kovačina Norbert Müller 6:12, no opäť sa opakovalo to, že domáci päťkrát inkasovali. Tentoraz v rozmedzí štyroch minút a náskok hostí bol jedenásťgólový 6:17. Prvé dejstvo vyhrali jasne Považskobystričania 8:18 a druhý polčas bol len formalitou.

Košičania v úvode druhého polčasu vsietili svoj deviaty gól, keď sa presadil N. Müller, no opäť inkasovali päť gólov v rade od Briatku (3x), Hozmana a Žilinčíka a stav bol 9:23. Postupom času hostia poľavili a od stavu 11:27 v 41. minúte Košičania gólmi Plšeka, Hájnika, Daniho a Šišku znížili svoje manko na rozdiel dvanástich gólov. Domáci tím, ktorý nastúpil na zápas len s desiatimi hráčmi, nedokázal vzdorovať svojmu súperovi. Snaha sa im nedala uprieť a aspoň svojou bojovnosťou ukrajovali zo svojho manka. Nakoniec Crows prehrali s Považskou Bystricou o desať gólov 21:31.

HK Košice porazili Bojnice o osem gólov

HK Košice – HK Kúpele Bojnice 33:25 (16:15)
Pok. hody:
2/1 – 2/0
Vylúčení: 6 – 4
ČK: 58. J. Dani (HK Košice) za 3 vylúčenia
Rozhodovali: Oťapka a Majstrík

HK Košice: Popčák, Shejbal – Hruščák, Dani, Hriňák 2, Melich 3, Vasiľ, Baláž 7, Tumidalský 1, Chudík, M. Ľoch, E. Ľoch 8, M. Šiška 6, Stráňovský, Guzy 7

HK Kúpele Bojnice: Szabó, Buričan, Ďurajka 5, Carolan, Šimko 1, L. Briatka, Smetánka, Klementovič 2, Blaho 6, Buvala 7, Páleš 2, Kamien, Petro 2

Úvodný gól stretnutia vsietil hosťujúci Blaho v tretej minúte, no o tridsať sekúnd vyrovnával Erik Ľoch 1:1. Stav bol v siedmej, respektíve v deviatej minúte 1:3 a 2:4, ale Košičania tromi gólmi Erika Ľocha otočili nepriaznivý stav na 5:4. Hluché gólové pasáže sa striedali na jednej aj druhej strane. V 15. minúte od stavu 6:5 sa hostia presadili štyrikrát v rade a bolo 6:9. To isté sa opakovalo aj na hosťujúcej strane, keď od stavu 7:10 v 20. minúte inkasovali hostia za dve minúty štyrikrát a zápas sa otáčal 11:10. Zaujímavý duel pokračoval aj v nasledujúcich minútach a oba tímy sa ťahali o každý gól. Na polčasových 16:15 dával v poslednej sekunde zo sedemmetrového hodu domáci Baláž. Druhý polčas začali domáci aktívne a po góloch Guzyho a dvakrát Šišku si Košičania vypracovali štvorgólový náskok 19:15. Domáci boli aktívnejší a v 41. minúte už bol stav stretnutia výsledkovo aj herne jednoznačne v prospech Košičanov 25:18.

Hostitelia si svoj náskok udržiavali až do samého záveru, kde ho sekundu pred koncom duelu ešte vyšperkoval Peter Tumidalský 33:25. Hostia v prvom polčase držali s domácimi krok, no v druhom dejstve už dominovali Košičania, ktorí zaslúžene porazili Kúpele Bojnice o osem gólov.

Ostatné výsledky 11. kola Niké Handball extraligy mužov:

Záhoráci Stupava/ Malacky – Tatran Prešov 18:36 (7:15)
Najviac gólov:
L. Konečný 6, S. Valent 3, J. Petráš a Jaššo po 2, D. Polák 2/1 – López García 9, Pacheco 5, Santos 4, Rábek 4/2
Pok. hody: 2/1 – 3/2
Vylúčení: 2 – 3
Rozhodovali: Adamkovič a Švarc, 49 divákov

HKM Šaľa – HK Agro Topoľčany 28:20 (14:11)
A. Lukačín 7, Michniewicz 7/2, Souček 6, Bogár 6/2 – Montecino 4, Pauloni, Valko a Donoso po 3
Pok. hody: 5/4 – 3/1, vylúčení: 2 – 6, rozhodovali: Papaj a M. Nagy, 120 divákov

HáO TJ Slovan Modra – HC Sporta Hlohovec 30:29 (16:16)
Tschur 8/1, Kažík 7, Mišových 5 – Meľnyk 13/4, M. Holdoš 6, Jankovič a Pauk po 3
Pok. hody: 5/2 – 4/4, vylúčení: 6 – 8, rozhodovali: Budzák a Záhradník

MHC Štart Nové Zámky – ŠKP Bratislava 24:23 (12:14)
Nyári 8/2, Dévai 7/2, Tilandy 4 – Mikéci 6/2, Budinský 4, Kišš a R. Demko po 3
Pok. hody: 5/4 – 2/2, vylúčení: 3 – 6, rozhodovali: B. Sivák a R. Sivák, 100 divákov.