Štvrtok, 19. máj, 2022 | Meniny má Gertrúda

Prešovčania zvíťazili v šlágri a ovládli tak extraligovú tabuľku

V zaujímavom a dramatickom zápase podali Prešovčania kvalitný výkon, súpera zatlačili servisom a vynikli v útoku.

Prešovskí volejbalisti zvíťazili v šlágri kola. Prešovskí volejbalisti zvíťazili v šlágri kola. (Zdroj: Viktor Zamborský)

PREŠOV. V skvelej atmosfére pripravili Šarišania Komárnu prvú prehru v tomto ročníku najvyššej súťaže – a to im chýbali blokári Mikovčík a Jendrejčák. V tíme VK Mirad UNIPO najviac bodov dosiahol Lamanec, ktorý ich dal 26, a Martin Sopko st. zaznamenal šesť es. V družstve hostí najviac bodoval Mlynarčík – dal ich 18.

SkryťVypnúť reklamu

Vysoká úroveň volejbalu

Od prvého setu sa hral veľmi dobrý volejbal, kiežby ich bolo v extralige viac. V prvom sete domáci vynikli na servise, viedli v ňom 16:9 a úspešní boli aj v jeho koncovke. Zaujímavý priebeh mal i druhý set, Prešov v jeho závere viedol 24:22, dramatickú koncovku lepšie pri podaní Kohúta zvládli hostia. Zverenci Erika Digaňu v treťom sete dominovali na servise a útoku, parádne tím potiahol Martin Sopko st. a získali vedenie 21:14 a set vyhrali 25:19. V štvrtom dejstve Prešov prehrával 12:16, potom však hráči VK Mirad UNIPO ukázali veľkú túžbu po víťazstve, skvelými momentmi otočili jeho vývoj vo svoj prospech a tešili sa zo zisku cenných troch bodov.

Súvisiaci článok Prešovčania vstúpili do Slovenského pohára smolne Čítajte

Hlasy po zápase:

Erik Digaňa, tréner Prešova: „Na blokárskych postoch nám vypadli kľúčoví hráči, chlapcom som však stále hovoril, že tento zápas vyhráme. Z chlapcov túžba po výhre vyžarovala, a tak som mohol byť pokojný v treťom aj štvrtom sete. Súpera sme zatlačili servisom, bolo to fajn. Naši piati hráči majú výborné parametre na servise, to bol náš kľúč.“

Patrik Lamanec, univerzál Prešova: „Splnili sme všetko, čo sme si pred zápasom povedali z taktickej stránky a ukázali sme bojovnosť. Víťazstvo nás veľmi teší. Darili sa nám side-outy a servis. Servisom sme súpera tlačili, potiahol nás Martin Sopko. Dôležitý bol zodpovedný prístup každého hráča. Dúfam, že takto budeme ďalej pokračovať.“