Tatran v Toulouse s prehrou, zhorel v koncovke

Prešovskí hádzanári odohrali 30. novembra svoj piaty zápas v skupinovej fáze Európskej ligy vo Francúzskom Toulouse.

Ilustračná fotografia.Ilustračná fotografia. (Zdroj: Viktor Zamborský)

PREŠOV.TOULOUSE. Prešovčania cestovali do Francúzska v oklieštenej zostave a preto to mali proti favoritovi o to ťažšie. V zostave zeleno-bielych chýbali Hernandez, Rečičár, Michalka a Kuran.

Fenix Toulouse – Tatran Prešov 34:20 (18:9)
Rozhodovali:
Panayides a Andreou (obaja Cyp.)
7-metrové hody: 2/2– 2/1
Vylúčenia: 4:1
800 divákov

Fenix Toulouse: Lettens, Cantegrel – Chelle 3, Wagner 6, Feuchtmann 5, Vieira 5, Balenciaga, Jarry 3, Gilbert 2, Kempf 3, Borzas 1, Pettersson 2, Ilič 3, Marmier, Jovanovič, Sokolič, Abdi 1

Tatran Prešov: Colodeti, Leben – Rábek 2, Santos 1/1, Pachecho 4, Fech 2, Linhares 4, K. Radčenko, Kravčák 2, M. Antl, Kasatkin 4, Lopez 1, Kimák-Fejko

Prvú gólovku mal na ruke Santos, no svoju šancu zahodil a na opačnej strane premenil sedem metrový hod Ilič 1:0. Prešovčania skórovali až v piatej minúte, keď sa presadil Pacheco 2:1 a na najbližších jedenásť minút neskórovali. Naopak Toulouse sa gólovo presadil celkovo sedem krát v rade a stav bol po štvrťhodine hry 9:1. Medzitým si za stavu 6:1 vzal Slavko Goluža oddychový čas, no hre Šarišanov to nepomohlo. Prešovčania boli v koncovke nuloví, zahadzovali stopercentné šance a Lettensa v bránke Fenixu nie a nie prekonať.

V šestnástej minúte zahrávali sedmičku zeleno-bieli a Santos znížil na 9:2. Katastrofálny úvod stretnutia naznačil, že zápas bude len o jednom mužstve a očakával sa veľký debakel východniarov. Od stavu 15:4 v 25. minúte síce skórovali štyrikrát v rade, keď sa presadili Kravčák, Pacheco, Linhares a opäť Kravčák (15:8), lenže prvé dejstvo sa skončilo aj tak vysoko pre Francúzov 18:9. Celkový počet striel v prvom polčase bol 22:20, lenže strelecká mizéria Tatrana spravila z duelu jednoznačný zápas.

Mladíci zbierali s favoritom herné skúsenosti

Prvý útok v druhom polčase nezvládli domáci hráči a v 32. minúte vsietil desiaty gól hostí Tomáš Fech. Fenix štyrmi gólmi v rade zvýšil svoj náskok na 22:10 v 36. minúte a vo svojom gólovom ťažení pokračoval aj naďalej, keďže strelecká bezradnosť Prešova mala svoj deň. Tridsiaty gól domácich hráčov vsietil Maxime Gilbert a desať minút pred koncom zápasu bol stav 30:16. Snaha Prešova sa nedala uprieť no v zápase to bolo málo platné, aj keď ich hnala dopredu aj početná skupina skalných koňarov. Zeleno-bieli tak z Toulouse odišli so štrnásť gólovou prehrou 34:20.

Hlasy po zápase:

Slavko Goluža – tréner Tatrana: „Nemôžem povedať nič zlé hráčom, ktorí to dnes museli odohrať v tomto zložení. Snažili sa do toho dať maximum, ale začiatok nebol dobrý. Zahodili sme veľa šancí. Podobne ako proti Füchse, ktoré patria medzi mužstvá na vysokej úrovni, je každá nepremenená šanca veľmi bolestivá. Príležitosti sme si aj vytvárali, ale ich premieňanie nebolo na dostatočnej úrovni. Taká skúsená ekipa ako Toulouse potom trestá každú chybu. Absentovali aj brankárske výkony, ktoré nám pomáhali v predchádzajúcich zápasoch. Skúšali sme aj nejaké rotácie, ale dnes to nešlo, hoci sme sa snažili hrať celých 60 minút.“

Oliver Rábek – kapitán Tatrana Prešov: „Zápas to bol ťažký. Myslím si, že sme si nezaslúžili prehrať o 14 gólov. Veľmi zlý bol prvý polčas, v ktorom sme nepremieňali šance. Mali sme asi desať čistých príležitostí a bolo jedno či to bolo krídlo, spojka, alebo pivot. Ja som mal za zápas štyri či päť tyčiek. Boli to pre mňa vyložené šance, ktoré som zvyknutý premieňať. Koncom prvého polčasu sme to trochu stiahli, ale v druhom polčase sme opäť začali kopiť chyby, stratené lopty a nepremenené šance. Zahrali si ale aj mladí, nech cítia a vidia aké to je hrať Európsku ligu. Je to trochu iný level hádzanej. O týždeň je odveta, v ktorej chcem osobne určite vyhrať, alebo aj keby Francúzi uspeli, tak aspoň pôjdu s jazykmi okolo nôh.“