Hokejisti Michaloviec bodovali na Spiši, s rysmi uspeli štvrtý krát

50. kolom pokračovala najvyššia hokejová liga v nedeľu 9. januára.

Ilustračná fotografia.Ilustračná fotografia. (Zdroj: TASR/Milan Kapusta)

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Hokejistom Spišskej Novej Vsi patrila pred východoslovenskom derby siedma priečka ligovej tabuľky, kým ich súper bol na treťom mieste s náskokom deviatich bodov.

Spišiaci po víťaznej šnúre štyroch dueloch posledné tri ligové kolá nebodovali, keď prehrali v Michalovciach 2:4, doma nestačili na Košice 1:5 a neuspeli ani v Prešove, kde prehrali o gól 2:3. Rysom sa proti Michalovciam nedarí, keď s nimi prehrali doterajšie tri vzájomné zápasy. Zemplínčania šli do zápasu ako favorit stretnutia. Posledné tri ligové kolá vyhrali. Na domácom ľade pokorili Spišiakov 4:2, deklasovali Prešov 6:0 a taktiež zvíťazili nad Košicami 3:1. Líšky nevyhrali na ihrisku súpera štyri zápasy a túto nelichotivú bilanciu chceli napraviť.

Posledné vzájomné zápasy:

HK Dukla Michalovce – HK Spišská Nová Ves 4:2 (0:1, 1:1, 3:0)
HK Spišská Nová Ves – HK Dukla Michalovce 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)
HK Dukla Michalovce – HK Spišská Nová Ves 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

HK Spišská Nová Ves – HK Dukla Michalovce 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Góly:
Štrauch (Rapáč) – 11. Bokroš (Suja, Gajdoš), 36. Keränen (Cameranesi, Macejko), 60. Regenda
Rozhodovali: Kalina, Jobbágy, – Hercog, Tvrdoň, Beniač
Vylúčení na 2 minúty: 3:5
Presilovky: 0:0
Oslabenie: 0:0

HK Spišská Nová Ves: Surák, (Jančura) – Atwal, Petgrave, Romaňák, Ouellet- Beaundry, ,Malina, Chatrnúch, Česánek, – Hamráček, Giľák, Rapáč, – Vartovník, Salituro, Tomala, – Ščurko, Kuru, Štrauch, – Vrábeľ, Džugan, Rauter. Trenér: Miroslav Mosnár

HK Dukla Ingema Michalovce: Williams, (Vošvrda) – Suja, Luža, Gajdoš, Macejko, Pavlin (A), Stripai, Bokroš, – Buc, Kukuča, Galamboš, – Cameranesi, Mráz, Erkinjuntti, – Žitný, Regenda, Keränen, Lačný. Trenér: Tomasz Valtonen

Prvú strelu v zápase vyslali domáci hráči v 23 sekunde no o pol minúty to skúšal na druhej strane Keränen. V čase 3:23 sa v hosťujúcom tíme zranil v strete pri mantineli Mráz a na striedačku mu museli pomôcť. Na ukazovateli svietil čas 6:22 a Spišiaci sa ujali vedenia. Rapáč našiel z poza bránky Štraucha a ten sám v pokľaku pred Willimasom poslal svoj tím do vedenia 1:0. Domáci hráči boli aktívnejší a začiatkom jedenástej minúty sa dostal do polonájazdu Vartovník, no jeho strela netrafila svätyňu Zemplínčanov.

Nedáš dostaneš sa potvrdilo o 48 sekúnd, keď Gajdoš dopravil puk za chrbát Suráka 1:1. Prvé vylúčenie prišlo koncom 14. minúty, keď si na trestnú lavicu sadol na dve minúty Kuru za hákovanie a líšky šli do presilovej hry. Tí ale na svoje konto gólový zápis nepriniesli a stav stretnutia sa nemenil. Hostia mohli vyhrávať v sedemnástej minúte, no Erkinjuntti v tutovke neprekonal gólmana domácich, ktorý aj zo šťastím fínskeho útočníka vychytal. Rysy si zahrali prvú presilovú hru dve a pol minúty pred koncom vďaka hákovaniu Kukuču, ale svoju početnú príležitosť nevyužili.

Navrch mali Zemplínčania

Už začiatkom 22. minúty si sadol na trestnú lavicu Michalovčan Erinjuntti za podrazenie, ale Spišiaci zahrali svoju početnú výhodu zle a stav zápasu ostával nezmenený. Domáci hrýzli a obrana Michaloviec musela byť stále v pozore. Salituro mohol prikloniť misky vám na stranu Spišskej Novej Vsi no Williams bol na mieste. Hralo sa hore dole, no oba celky mali problém vo finálnej prihrávke. V 31. minúte chybu Mráza nepotrestal Salituro a vzápätí si hráči zo Spiša zahrali presilovú aj hru, keď si na trestnú lavicu sadol spomínaný Mráz za hákovanie. V nej mali šance na zmenu skóre, ale gólmana hostí nie a nie prekonať. Stav zápasu sa menil v čase 35:46, keď Keränen po Macejkovej prihrávke potrestal nedôraznosť obrany Spišiakov a bolo 1:2. V závere hostia svojho súpera ešte pritlačili, no v druhej tretine už gól nepadol.

Trápenie rysov pokračovalo

Aj posledná tretina začala hokejom hore dole, no ani jeden celok si gólovku nevypracoval. Rysy museli zvýšiť obrátky, no žiaden tlak z ich strany neprichádzal. Nehral sa pohľadný hokej a siedmi celok tabuľky sa v zápase trápil. Obojstranné vylúčenie za hrubosť dostali v polovici päťdesiatej minúty Rapáč a Lačný a tak si oba celky zahrali 4 na 4. Regenda v polovici 56. minúty pálil na Suráka, ale puk za bránkovú čiaru neprešiel. V čase 57:23 si vzal oddychový čas domáci tréner Miroslav Mosnár a brankár Surák ostal na striedačke. Spišiaci sa pokúšali vyrovnať v šestici, no hostia sa dobre bránili. Nakoniec sa líškam podarilo skórovať do prázdnej bránky rysov, keď úspešným strelcom bol v poslednej sekunde Regenda 1:3. Michalovčania si tak pripísali už štvrté víťazstvo so Spišiakmi v tejto sezóne, tentokrát po výsledku 1:3.