Východoslovenské derby pre Michalovce a Spišskú Novú Ves

V nedeľu 6. marca sa hrali dohrávky najvyššej hokejovej súťaže. Košičania naplno bodovali u majstra, Michalovce lúpili pod Tatrami a Spišiaci opäť porazili Prešov na jeho pôde.

Ilustračná fotografia. Ilustračná fotografia. (Zdroj: FB/HK Poprad)

POPRAD. V dohrávke 33. kola cestovali Zemplínčania do Popradu, ktorý potreboval nutné víťazstvo za tri body, ak sa chce dostať medzi prvú šestku.

Michalovčania bodovali naplno v troch zápasoch v rade na ľade súpera a svoju víťaznú šnúru chceli natiahnuť.

HK Poprad – HK Dukla Michalovce 2:3 pp (0:1, 1:0, 1:1 – 0:1)
Góly:
35. Arniel (Ully, Drgoň), 45. Arniel (Petráš, Drgoň) – 4. Cameranesi (Ross), 57. Gajdoš (Buc, Macejko), 64. Regenda (Cameranesi)
Rozhodovali: Rojík, Hronský – Staššák, Vyšný
Vylúčení: 2:4
Presilovky a oslabenia: 0:0
Divákov: 977

HK Poprad: Todykov – Drgoň, D. Brejčák, Rymsha, Tam, Novajovský, Ulrych, M. Hudec – P. Svitana, Mlynarovič, Livingston – Ully, Arniel, Vandas – S. Petráš, Matej Paločko, Valigura – N. Bondra, Kundrik, Stanček.

HK Dukla Ingema Michalovce: Vošvrda (45. Vojvoda) – Doherty, Ross, Pavlin, Macejko, T. Bokroš, Mihalik, Luža – Erkinjuntti, Cameranesi, Regenda – R. Faith, Galamboš, Keränen – Kukuča, Buc, Przygodzki – Galbavý, F. Gajdoš, Mašlonka.

Hostia z Michaloviec začali dobre a už v polovici štvrtej minúty sa ujali vedenia, keď Cameranesi dopravil puk do siete 0:1. O dve minúty prišlo prvé vylúčenie v zápase a na trestnú lavicu si sadol na dve minúty Mikael. Hostia aj napriek šanciam Cameranesiho a Regendu nezvýšili svoj náskok a na ťahu boli kamzíci. Tí ale neboli vo svojej koži a ich hra bola miestami chaotická.

V druhej časti hry domáci pridali na tempe, no vyrovnať sa im podarilo až v čase 34:10, keď Arnielova strela z pravého kruhu skončila za chrbtom Vošvrdu 1:1. Už po 37 sekundách sa mohli z druhého gólu tešiť Zemplínčania, keď Buca vo vyloženej šanci vychytal Todykov. O dve minúty bol opäť pri šanci Buc. Ten to dával pred bránkovisko na Przygodziho, ale ten trestuhodne zahodil, a tak sa oba celky po druhej tretine pobrali do šatne za stavu 1:1.

Kamzíci otočili vývoj zápasu v 45. minúte. Vošvrda šiel rozohrávať za svoju bránku, stretol sa s Mihalikom, puk sa odrazil na Arniela a ten už nemal problém poslať svoj tím do vedenia 2:1. Gólman hostí sa pri tomto momente zranil a musel ho vystriedať Vojvoda. Už sa čakalo, kedy sa hráči z Michaloviec rozhodnú hrať bez brankára, ale v polovici 57. minúty Todykova prekonal Gajdoš a zápas šiel do predĺženia, v ktorom bronzový olympijský medailista Pavol Regenda rozhodol, že si Michalovčania pripísali na svoje konto dvojbodové víťazstvo.