Popradskí kamzíci sú vo štvrťfinále play-off

V nedeľu 13. marca sa hralo posledné kolo základnej časti najvyššej hokejovej súťaže, ktoré rozhodlo, kto si zabezpečí postup do štvrťfinále play-off.

Zo zápasu HK Dukla Ingema Michalovce vs. HK Poprad.Zo zápasu HK Dukla Ingema Michalovce vs. HK Poprad. (Zdroj: FB/HK Poprad)

VÝCHOD. Domáci celok mal už v predstihu vybojovanú miestenku v štvrťfinále a s istotou aj konečné štvrté miesto po základnej časti.

Naopak, kamzíci museli v tomto zápase bodovať, keďže Banská Bystrica, Spišská Nová Ves a Trenčín im šliapali na päty a nemohol sa spoliehať na ich zakopnutie.

Opatrný hokej v úvodnej časti

V úvode duelu sa hralo vlažne, aj keď hokejovejší boli hostia. Prvé vylúčenie v zápase prišlo v čase 3:14, keď si na trestnú lavicu sadol Skokan, a tak si domáci zahrali presilovú hru. Tú ale zahrali zle a z početnej výhody nebolo gólové ťaženie. Začiatkom jedenástej minúty strieľal na Vošvrdu Arniel, no domáci gólman Kanaďana vychytal. Michalovčania sa trápili, ich hra nebola podľa ich predstáv a zápas mal mierne v rukách Poprad. Hostia si v pätnástej minúte zahrali svoju tretiu dvojminútovú presilovú hru, no Dukla sa ubránila a stav zápasu ostával aj naďalej bezgólový. Úvodná tretina nebola oku lahodiaca a do druhej časti sa očakávalo od oboch celkov viac.

Súvisiaci článok Východoslovenské derby pre Michalovce a Spišskú Novú Ves Čítajte

Michalovčania začali druhú časť dobre a už v jej druhej minúte mohli vyrovnať, no Keranenova strela skončila na žrdi Todykovej bránky. O dve minúty šiel do nájazdu Mešár, no Vošvrda bol na mieste a vychytal aj Livingstona z dorážky. Hral sa lepší hokej ako v úvodnej tretine a v polovici duelu šiel Poprad do vedenia. Ully strieľal na bránku Vošvrdu, no Ross si nešťastne tečoval puk za bránkovú čiaru a bolo 0:1. V 36. minúte mohol vyrovnať Mráz, no Todykov v bránke čaroval a na druhej strane Livingston nevyužil svoj nájazd na gólmana Michaloviec. Kamzíci šli tak do kabín pred treťou tretinou s jednogólovým náskokom.

Za necelé dve minúty bolo vyrovnané

Hostia šli do dvojgólového vedenia v čase 48:25, keď sa presadil Mešár po Livingstovej prihrávke 0:2. Domáce chvíle prišli šesť minút pred koncom riadneho hracieho času. Najprv v 54. minúte svoj prienik dokázal pretaviť v gól Mihalik a o necelé dve minúty vyrovnával Buc na 2:2.

Súvisiaci článok V Hrabkove sa objavili nové i staronové tváre Čítajte

Domáci dokázali v poslednej chvíli vyrovnať a zápas šiel do predĺženia. V ňom gól nepadol a o zápase rozhodovali samostatné nájazdy. Nakoniec o víťazovi rozhodol jediný presný zásah z hokejky Ullyho, a tak si Popradčania upevnili šiestu pozíciu, ktorá zaručuje štvrť-finále play-off.