Utorok, 9. august, 2022 | Meniny má Ľubomíra

Slávisti ukončili stropkovskú osemzápasovú šnúru bez prehry

Zverenci Ľubomíra Reitera podľahli na domácej pôde Košiciam.

Momentka zo zápasu.Momentka zo zápasu. (Zdroj: Daniel Dadej)

STROPKOV. V dvanástej minúte na center Slobodníka z pravej strany nedočiahol Somov ani Matkobiš a obrana Košíc si mohla vydýchnuť. O dve minúty musel na druhej strane zasahovať Dlugoš, no diváci sa dočkali gólu v šestnástej minúte, keď Voitiuka neubránila defenzíva Slávie a ten otvoril skóre zápasu 1:0.

SkryťVypnúť reklamu

Futbalovejší boli domáci Stropkovčania, no Somov v 23. minúte hlavou nezvýšil náskok modro-bielych. Po polhodine hry stropkovskou obranou prešiel ako nôž maslom Miškovič a zoči-voči Dlugošovi prepasíroval loptu za bránkovú čiaru 1:1.

O tri minúty sa mohol stav zápasu meniť. Po peknej kombinácií Slobodník – Voitiuk – Varga sa posledný menovaný dostal do veľkého vápna, no jeho strela ľavačkou skončila na ľavej žrdi hosťujúcej svätyne.

Hralo sa hore-dole a dobrý zápas pokračoval aj v ďalších minútach. Sedem minút pred koncom prvého polčasu Miškovič vysunul bývalého hráča Stropkova Artima, ale ten sám pred Dlugošom neuspel, keď na gólmana domácich nevyzrel.

Slávia otočila duel vo svoj prospech

V druhom polčase tempo hry ustalo a hral sa medzišestnástkový futbal. Domáci postupom času prevzali iniciatívu, gól nie a nie dať. Slávia udrela z ničoho nič v 68. minúte, keď sa dostal za obranu domácich Borok a z hranice šestnástky oblúčikom prekonal vybiehajúceho Dlugoša 1:2.

Domácich gól zaskočil a trinásť minút pred koncom zápasu mohli prehrávať už o dva góly, no gólman Dlugoš chytil tutovku Boroka, a tak Stropkovčania v zápase ešte žili. V 84. minúte mohol hlavou vyrovnať Voitiuk, ale lopta letela len o milimetre vedľa ľavej žrde košickej bránky, a tak sa domáci už vyrovnávajúceho gólu nedočkali.

Slávia TU Košice tak prerušila osemzápasovú šnúru Stropkova bez prehry a po víťazstve preskočila v tabuľke svojho súpera.

MŠK Tesla Stropkov – Slávia TU Košice 1:2 (1:1)
Góly: 16. Voitiuk – 30. Miškovič, 68. Borok
Rozhodovali: Bobko – Maliňák, Ružbarský
ŽK: Slobodník, Bochin – Šosták

MŠK Tesla Stropkov: Dlugoš – Leško, Zapotocký, Keresteš, Bochin – Slobodník, Somov (67. Petrišin) – Polaščík, Voitiuk, Matkobiš (75. Červeňák) – Varga

Slávia TU Košice: Pangrác – Popovič (75. Pásztor), Korijkov, Šosták, Vilčko – Baran – Artim (85. Čabra), Urban (61. Timkovič), Gere, Borok (85. Človečko) – Miškovič