Utorok, 9. august, 2022 | Meniny má Ľubomíra

Prešovčania nedali Košiciam šancu

V druhom finálovom zápase jednoznačný triumf Tatrana.

Zverenci trénera Martina Liptáka podľahli Prešovu.Zverenci trénera Martina Liptáka podľahli Prešovu. (Zdroj: Daniel Dadej)

VÝCHOD. Kto čakal že Košičania budú Prešovčanom vyrovnaným súperom, tak sa mýlil. Prešov mal excelentný vstup do zápasu a už v piatej minúte vyhrával 4:0, keď sa dvakrát presadil Rečičár, raz Santos a Carapkin.

SkryťVypnúť reklamu

Domáci vsietili prvý gól až v šiestej minúte keď gól vsietil Hruščák, no Prešovčania aj naďalej ovládali hru. Zeleno-bieli vlastnými chybami umožnili domácim znížiť v 12. minúte na rozdiel jedného gólu 5:6 a kto očakával obrat tak sa mýlil. Vzápätí sa Tatran presadil trikrát a tréner domácich Martin Lipták si vyžiadal oddychový čas. To jeho zverencom nepomohlo, keď vzápätí inkasovali a stav stretnutia bol po 16. minúte 5:10. Košickým hráčom nebolo možné uprieť snahu. Bojovali, dreli, ale na v pohode hrajúcich Prešovčanov bolo vidieť, že si hru užívajú.

V čase 25:33 si prvý oddychový čas vzal aj tréner Radoslav Antl a jeho zverenci do polčasu skórovali ešte štyri krát Santosom, Antlom, Pachecom a Rečičárom. Úvodné dejstvo Prešovčania ovládli a s prehľadom ho vyhrali o 8 gólov 19:11.Dve minúty pred koncom prvého dejstva sa zranil Matúš Hriňák a všetci v hale stíchli. Napokon už do zápasu nezasiahol čo bola pre domácich citeľná strata.

Druhý polčas zmenu nepriniesol

Aj druhý polčas bol v plnej réžii Tatrana Prešov. Obrana na čele s Igorom Čuprynom vynikajúco odlávala ofenzíve domácich a skóre v prospech Prešova narastalo.

V polovici 42. minúty to už bolo o 10 gólov 15:25 a tréner Martin Lipták si vzal druhý oddychový čas. Jeho zverencom to opäť nepomohlo a o 4 minúty bol stav 15:27. Tak ako v úvodnom dejstve domáci bojovali, ale Prešovčania boli herne vyspelejší a zápas si užívali. Miestami to vyzeralo ako exhibícia a Košičania boli súci na uterák. Domáci aj hostia prestriedali všetkých hráčov a záver zápasu sa len dohrával. Napokon v druhom finálovom zápase zvíťazili Prešovčania v trebišovskej hale nad domácimi Košicami 33:19 a v sérii vedú 2:0 na zápasy.