Košice remizovali s Bardejovom, Jozef Vukušič na lavičke skončil

Bardejovu ušla výhra v samom závere zápasu.

Košickí futbalisti s Bardejovom iba remizovali.Košickí futbalisti s Bardejovom iba remizovali. (Zdroj: FB/FC Košice)

VÝCHOD. Posledný zápas tohto ročníka Košiciam nevyšiel a s vypadávajúcim Bardejovom len remizovali. Košické FC si v tomto ročníku II. ligy pripísali na svoje konto sedemnásť výhier, päť remíz a osem prehier.

FC Košice – Partizán Bardejov BŠK 2:2 (0:0)
Góly:
82. Ntuli, 90. Gladiš – 62. Adekuoroye, 78. Brenkus
Rozhodovali: Parilák – Perát, Pacák
ŽK: Guba, Jonec, Gallovič, Šemrinec, Václav, Liener – Panadič, Cmiljanovič
ČK: 70. Jonec (Košice) po druhej ŽK
Divákov: 1045

FC Košice: Šemrinec – Novák (46. Liener), Jonec, Václav, Kis – Gallovič (73. Borok), Nana, Gladiš – Vasiľ, Guba (56. Guba), Cortés

Partizán Bardejov BŠK: Čikoš-Pavličko – Adekuoroye, Cmiljanovič (87. D. Lukáč), Ristovski (89. M. Lukáč), Jurčišin, Župa, Dopater, Horváth, Brenkus, Keresteš, Pananič

Súvisiaci článok Róbert Petruš: Zápas s Popradom hráči zvládli, sme bližšie k II. lige Čítajte

Domáci mohli prehrávať už v úvodnom dejstve

Ako prvý v zápase musel zasahovať domáci gólman Šemrinec v štvrtej minúte a v šestnástej Dopaterovu strelu vyrazil na ľavú žrď. O sedem minút Brenkus z priameho kopu nastrelil brvno a hostia, ktorí už mali istotu zostupu, mohli poľahky vyhrávať. Hráči Bardejova mali viac príležitostí, no gól nie a nie dať. Dve minúty pred prestávkou Dopater nepremenil ani tretiu svoju šancu, keď Šemrinec chránil svoju svätyňu zodpovedne.

Košičania zachraňovali bod v poslednej osemminútovke

Úvodný gól stretnutia padol v 62. minúte. Brenkusov priamy kop vyškriabal gólman Košíc na rohový kop, po jeho rozohrávke na krátko centrovanú loptu poslal hlavou za bránkovú čiaru Adekuoroye 0:1. Prekvapenie bolo na svete a čakalo sa, ako sa s nepriaznivým stavom domáci hráči popasujú. V 70. minúte dostal za faul druhú žltú a následne červenú kartu Jonec a Partizán početnú výhodu o jedného hráča zúročil na druhý presný zásah, keď Brenkus prízemnou strelou poslal loptu do siete 0:2.

Súvisiaci článok Slávisti ukončili stropkovskú osemzápasovú šnúru bez prehry Čítajte

Kto si myslel, že o zápase je rozhodnuté, tak sa mýlil. Štyri minúty po inkasovanom góle Košičania znížili. Obrana Bardejova bola nedôrazná a Ntuli poslal loptu aj s prispením žrde do siete 1:2. Hostia, ktorí fyzicky odišli, inkasovali vyrovnávajúci gól v 90. minúte. Cortes vysunul Gladiša a lobom prekonal gólmana BŠK Čikoša-Pavlička 2:2.

Tréner Vukušič a jeho asistent skončili

Vedenie klubu FC Košice dňa 20. mája 2022 po zápase s Partizánom Bardejovom ukončilo spoluprácu s hlavným trénerom A-mužstva Jozefom Vukušičom a jeho asistentom Ivanom Lapšanským. Podľa našich informácií boli príčinou nestabilné výkony mužstva.