PREŠOV. Viliam Petko sa k hádzanej dostal ako žiak, ktorú aktívne začal hrať na Základnej škole na Odborárskej ulici, ale iba po žiacke kategórie. „Môj vzrast a fyzické dispozície mi nedovoľovali ďalej sa nejako úspešnejšie presadiť, tak od pätnástich rokov som sa začal venovať novinárčine.“
Keďže mal blízko k hádzanej, tak bývalý šéf športu v Prešovských novinách Ján Leško rozhodol, že ako bývalý hádzanár bude písať o tomto športe. „Od 15 do 25 rokov som veľmi aktívne písal ako spolupracovník pre Prešovské noviny, Prešovský večerník, denník Pravda a denník Šport. Takže takýmto spôsobom som od aktívnej hádzanej prešiel k športovej žurnalistike a k písaniu o hádzanej.“
Učil ho Martin Gregor aj Vincent Lafko
Neskôr počas vysokoškolského štúdia na Pedagogickej fakulte v Prešove ho učili legendy nie len prešovskej, slovenskej, ale svetovej hádzanej. „Martin Gregor, bývalý majster sveta vo Švédsku 1967 a víťaz Európskeho pohára majstrov (dnešnej Ligy majstrov) s Duklou Praha v roku 1963, Rudolf Horváth, taktiež niekdajší majster sveta z roku 1967 a bývalý predseda Československého zväzu hádzanej a Vincent Lafko, strieborný medailista z olympiády 1972 v Mníchove. Žiaľ Martin Gregor a Vincent Lafko dnes už nie sú medzi nami, ale som veľmi hrdý na to, že pri mojom štúdiu pôsobili na mňa nielen športovo, ale aj pedagogicky.“

Počas štúdia, keď končil odbor učiteľstvo pre l. stupeň so špecializáciou pre hádzanú pri Martinovi Gregorovi, mu bývalý učiteľ ponúkol prácu v najslávnejšom hádzanárskom klube v Československu v Tatrane Prešov. Taká ponuka sa samozrejme neodmieta a neodmietol ju ani hádzanársky fanatik.
V článku sa dočítate:
Kto ponúkal Viliamovi Petkovi prácu manažéra v Tatrane Prešov?
Ako dlho pôsobil ako manažér a čo všetko prežil?
Prečo svoje pôsobenie ukončil?
Prečo sa rozhodol pre hádzanú aj jeho syn Jakub?