Prešovský Tatran ťahá sériu bez prehry, je novým lídrom II. ligy

Zeleno-bieli si z hlavného mesta odniesli pohodlné víťazstvo.

Zo zápasu ŠK Slovan Bratislava B vs. FC Tatran Prešov. Zo zápasu ŠK Slovan Bratislava B vs. FC Tatran Prešov. (Zdroj: DADA)

VÝCHOD. V úvode zápasu sa hral medzišestnástkový futbal, oba celky sa len oťukávali a ani jeden nechcel spraviť chybu a inkasovať ako prvý. Béčko Slovana hralo veľmi sympaticky a hosťom nedovolili toho veľa.

Postupom času ale Prešovčania začali mať viacej z hry a v 22. minúte sa ujali vedenia. Po peknej akcii, kde loptu vybojoval aktívny Jendrek, posunul ju Jozefovi Dolnému a ten fantastickým oblúčikom z poza pokutového územia preloboval brankára Ružinského a bolo 0:1. Zverenci Mareka Petruša šli do dvojgólového vedenia osem minút pred prestávkou. Šimko centroval z pravej strany pred malé vápno, kde si nabehol autor prvého gólu Jozef Dolný a z prevej ľavačkou k pravej žrdi brankára Slovana poslal loptu do siete 0:2. Prešov vyhrával v hlavnom meste zaslúžene, bol futbalovejší a jeho hráči šli do kabín s dvojgólovým vedením.

Súvisiaci článok Zverenci Mareka Petruša sa dostali na špicu II. ligy Čítajte

Druhý polčasu prekvapenie nepriniesol

Kapitánovi Tatrana zápas chutil a bol najlepším hráčom na ihrisku. Jeho výkon bol fantastický, nielen že strelil dva úvodné góly stretnutia, ale jeho hra mala myšlienku a bol aktívny aj bez lopty. Desať minút po prestávke uvoľnil Nemtinova v strede ihriska Dolný, Nemtinov pred pokutovým územím prihral loptu Jendrekovi a ten ľavačkou vymietol ľavú pavučinu domácej svätyne 0:3.

Tatran dominoval a po hodine hry mohlo byť skóre zápase vyššie, no Ružinský vychytal kapitána Prešova a nedoprial mu tak hetrik v zápase. Zverenci trénera Mareka Petruša sa tak po víťazstve dostali na čelo druholigovej tabuľky.

Súvisiaci článok Prešovský Tatran si z Dubnice odviezol trojgólové víťazstvo Čítajte

Marek Petruš: Do Bratislavy sme išli skromne

Po zápase bol s výsledkom spokojný aj tréner prešovského Tatrana Marek Petruš. „Hra síce nesplnila na sto percent naše predstavy, ale výsledok je dobrý. Do Bratislavy sme išli skromne s cieľom neprehrať. Chceli sme byť zodpovední v defenzíve, nedostať gól. Vieme o našej kvalite smerom do útoku. Jožko Dolný dnes potvrdil streleckú formu a dvomi gólmi rozhodol zápas,“ zhodnotil zápas lodivod Tatrana Prešov.