Skončila sa neuveriteľná séria 72 extraligových víťazstiev v rade

Tatran po neúspechu na domácej palubovke s Lovosicami v Chance Extralige, prehral aj v Niké Handball Extralige s Považskou Bystricou o tri góly.

Zo zápasu Tatran Prešov vs. Považská Bystrica. Zo zápasu Tatran Prešov vs. Považská Bystrica. (Zdroj: Viktor Zamborský)

PREŠOV. Hádzanári Tatrana Prešov mali opäť nabitý víkendový program. V sobotu sa predstavili v Brne a v nedeľu privítali Považskú Bystricu.

Navrátilec Pavel Hernández

Do zápasoch českej Chance Extraligy v Brne a slovenskej Niké Handball Extraligy doma s Považskou Bystricou už zasiahol do hry aj navrátilec Pavel Hernández.
Kubánec sa po dlhom vybavovaní pobytových formalít vrátil na palubovku Tatrana. Po vlaňajšej finálovej sérii v slovenskej extralige so susednými Košicami sa so zeleno-bielym dresom rozlúčil. Mal ponuky so slovinského klubu Pivovarna Laško Celje a z francúzskeho Aix-en Provance, no svoje rozhodnutie zmenil. O tom, aby ostal aj naďalej v Prešove, ho presvedčil jeho spoluhráč Tomáš Rečičár.
Zranení sú ešte viacerí hráči

Dlhodobým maródom je Pedro Pacheco, ktorý má problémy s kolenom. Toho už operovali doma v Brazílii a je isté, že do konca roka nebude trénerskému duu Radoslav Antl – Marek Gernát k dispozícií. V piatok 16. septembra v Prešove operovali aj Tomáša Rečičára, ktorý si tak ako Pacheco dlhodobo neoblečie dres.
Listina maródov Tatrana nie je konečná, okrem Lopéza, ktorý laboruje so zranením dlhú dobu, no už zľahka trénuje, pribudol aj Lukáš Urban a nie je jasné, ako dlho bude trénerom chýbať. Ten sa zranil v extraligovom zápase proti českému tímu Lovosice. S kolenom má problém aj Igor Čupryna, ktorý tak ako Urban utrpel zranenie v zápase českej extraligy v druhom kole a je tiež otázne, kedy bude môcť nastúpiť.

Súvisiaci článok Prešovčania nestačil na Lovosice, v Topoľčanoch však vyhrali Čítajte

Nový organizačný manažér

Novým organizačným manažérom Hádzanárskeho klubu Tatran Prešov sa stal Adrián Lichtig. Vo funkcii koncom augusta nahradil Milana Lozáka, s ktorým klub predtým ukončil spoluprácu. Adrián Lichtig je u fanúšikov pomerne známy, keďže v minulosti bol jedným z organizátorov výjazdov fanúšikov na zápasy Tatrana Prešov. „Prehupol som do niečoho iného, nároky a zodpovednosť sú veľké. Je to pre mňa ale výzva. Celý život som veľkým športovým fanúšikom, a to nielen hádzanej, ale aj futbalu či hokeja, pravidelne už dlhé roky chodievam na zápasy nielen doma, ale aj v rámci Európy. Keď sa naskytla možnosť ujať sa tejto funkcie a byť priamo zainteresovaný v dianí v klube, povedal som si, že to vyskúšam,“ uviedol k svojej novej pozícii Lichtig.

Česká Chance Extraliga

SKKP Handball Brno – Tatran Prešov 24:30 (10:17)
Rozhodovali:
Bubeníček – Petruška
Vylúčení: 1:6
7 m hody: 3/3 : 4/3
Diváci: 522

SKKP Handball Brno: Ilić, Grulich – Ratkovský, Kocich 9/2, Živanov 1, Flajsar, Erbes, Strack, Burget 1, Kikanović 4, Žvak 1, Janda, Kasal, Kolečkář, Stein 3/1, Zahradníček 3

Tatran Prešov: Leben, Colodeti – Rábek 7/3, Mitaľ, Fech 1, Fenár 1, Radčenko, Antl 6, Ivanović 1, Kasatkin 4, Michalka 1, Davidović 6, Golubović 3, Hernandez, Tsarapkin

Brno nevstúpilo do zápasu vôbec zle a dlho sa so slovenským gigantom preťahovalo, ale od 16. minúty už skórovalo len trikrát. V úvode domáci viedli 3:1 v dvanástej minúte 6:5, lenže od stavu 7:7 sa Tatran presadil šesťkrát v rade (2x Rábek, 2x Davidovič, Golubovič, Michalka) a od tejto chvíle už na palubovke dominoval 7:13. Brno Kikanovičom a Zahradníčekom znížili, lenže zeleno-bieli tromi gólmi Marca Antla a jedného Olivera Rábeka odskočili svojmu súperovi na rozdiel ôsmich gólov 9:17. Domáci mohli ľutovať nepremenených šancí z pravého krídla, keď hosťujúcu bránu zavrel slovinský gólman Leben.

V druhom polčase už išlo iba o to, či hostia z Prešova stratia tempo podobne ako proti Lovosiciam. Tatran kontroloval zápas, často chodil do otvorenej obrany domácich a postupom času bolo jasné, že bude útočiť na výhru dvojciferným rozdielom. K tomu nakoniec nedošlo. Prešov zvíťazil pred návštevou 522 divákov o šesť gólov a odviezol si domov dva body. S výkonom svojich zverencov bol spokojný jeden z dvojice hlavných trénerov Marek Gernát, no mrzel ho výpadok z konca zápasu. „Na stretnutie sme sa poctivo pripravovali. Nemohli sme si dovoliť druhýkrát v rade prehrať. Zápas hodnotím kladne, prekvapili sme Brno našou obranou, ktorú sme pilovali. Mrzí ma výpadok a strata koncentrácie, ktorá prišla v posledných desiatich minútach, ale do 50. minúty sme veľmi spokojní s tým, ako chlapci hrali.“

Súvisiaci článok V Kopřivniciach šesťgólové víťazstvo Tatrana Čítajte

Slovenská Niké Handball Extraliga

Hráči Považskej Bystrice pripravili Tatranu prvú prehru v najvyššej súťaži od sezóny 2018/19. Posledným premožiteľom zeleno-bielych boli hráči Nových Zámkov, keď 19. decembra 2018 zvíťazili na svojej palubovke o tri góly 31:28.