Prešovčania si zápas prehrali sami

Hádzanári Tatrana Prešov neuspeli ani v piatom zápase v skupinovej fáze Európskej Ligy, keď podľahli maďarskému Fejér B.Á.L. Veszprém.

Ilustračná fotografia. Ilustračná fotografia. (Zdroj: tatranpresov.sk)

PREŠOV. Hráči z metropoly Šariša cestovali do Maďarska, kde ich čakal nepríjemný súper. Zeleno-bieli sa netajili tým, že chcú konečne v Európskej lige získať nejaké body, no vedeli aj o sile súpera.

Ten disponuje mladým kádrom a priemerný vek tímu je 20 rokov. Mladíci Veszprému prehrali pred duelom všetky štyri zápasy a boli len o skóre na poslednom mieste tabuľky skupiny A.

Úvod bol v jasnej réžií Tatrana

Prešovčania začali duel v Maďarsku veľmi dobre a vyhrávali 2:0, 3:1 a 4:2. Vzápätí Ivanovič a Kasatkin nastrelili konštrukciu domácej bránky a nešli do štvorgólového vedenia. Tatran hral dobre v obrane, a ak v 14. minúte dosiahol Čupryna tretí úspešný zákrok stav stretnutia bol 5:10.

Súvisiaci článok Hráči Brna odišli z Prešova s desaťgólovou nádielkou Čítajte

Ani domáci brankár Balogh sa nenechal zahanbiť a bol o trochu úspešnejší, keď v 19. minúte mal na svojom konte 7 zákrokov a Veszprém sa dotiahol na zeleno-bielych na rozdiel gólu 10:11. Vzápätí si lodivod Prešova Marek Gernát vzal oddychový časa, čo jeho zverencom pomohlo. Na palubovku nastúpil aj Lukáš Urban a hneď z prvého útoku skóroval. Neskôr Tatran vsietil ešte tri góly a v 25. minúte sa odpútal od svojho súpera na rozdiel piatich presných zásahov 10:15. Fejér-B.Á.L síce dvomi gólmi znížil na 12:16 no do kabín šli veselší Prešovčania. V prvom polčase sa darilo strelecky aj Oliverovi Rábekovi, ktorý zo šiestich pokusov trafil do čierneho päťkrát. Igor Čupryna mal v úvodnom dejstve 37% úspešnosť a vyrovnal sa Baloghovi v bránke domácich.

Brankár Veszprému Balogh bol hrdinom stretnutia

Tatran nezachytil úvod druhého polčasu a gól vsietil až v piatej minúte jeho dejstva, keď sa presadil Lopez 15:17. Pred ním neuspeli proti skvelému Baloghovi Ivanovič, Davidovič a autor sedemnásteho gólu Lopez. Veszprém vyrovnal v 37. minúte na 17:17, vzápätí opäť Balogh vychytal Fecha a o chvíľu už Fejér B.Á.L. vyhrával.

Súvisiaci článok Prešovskí hádzanári v Nemecku proti favoritovi nemali nárok Čítajte

Domáci hráči boli v obrane ako osy a Prešov nevedel, ako na nich. Šestnásť minút pred koncom šiel Veszprém do dvojgólového vedenia a tréner Šarišanov si vzal druhý oddychový čas v zápase. Prešovčania sa trápili v koncovke a svoj náskok z prvého polčasu prešustrovali. V 53. minúte bol stav 26:25, no o tri minúty už 29:26 a o výsledku bolo prakticky rozhodnuté. Napokon Tatran prehral vo Veszpréme o dva góly 28:30.

Fyzicky sme nezvládli v obrane druhý polčas

Prešovčania v prvom polčase diktovali tempo hry a boli lepším tímom a s tým sa stotožnil aj lodivod zeleno-bielych Marek Gernát.

„V prvom polčase sme hrali veľmi dobre. Vychádzali nám kombinácie, vedeli sme čítať ich kombinácie, obsadzovali sme pivota a súper sa ťažko presadzoval. Škoda minimálne šiestich zahodených šancí zo šiestich metrov. To ma veľmi mrzí, lebo si dovolím tvrdiť, že keby sme vyhrávali o 7-8 gólov, bolo by po zápase. Takto sme stále nechávali domácich do druhého polčasu v tom, že ten rozdiel nie je veľký.“

Druhý polčas si už hráči Prešova tak neverili, ako v tom prvom. Ich hra bola pomalšia a domáci sa hneď v úvode druhého dejstva dostali na koňa. Obrana Šarišanov stagnovala, trojgólový náskok Tatrana bol preč a mladíci v modrých dresoch si začali viac veriť. V ich bránke zachytal fantastický Balogh a preto sa zisk dvoch bodov pre hráčov z metropoly Šariša vzdialil až na bod mrazu.
„My sme sa dostali postupne do kŕča a nevedeli sme sa z toho dostať von. Vyskúšali sme hádam všetky varianty. Obrana nám ale nefungovala, prehrávali sme osobné súboje s pivotom, súboje jeden na jedného. Potom boli dohrávky do pivota. Fyzicky sme nezvládli v obrane druhý polčas. Podali sme v ňom zlý výkon a rozpadol sa nám systém. Dovolím si tvrdiť, že to rozhodlo,“ zhodnotil tréner Tatrana Prešov Marek Gernát.

Oliver Rábek: Veľmi som chcel vyhrať tento zápas

Jedným z ťahúňov v drese Prešova bol kapitán Oliver Rábek, ktorý sa zaskvel ôsmimi gólmi. Aj on bol s prvým polčasom spokojný, no ten druhý už bol opäť preňho ako čierna mora.

Súvisiaci článok Ani odvolanie Radoslava Antla nezabránilo prehre s Kadettenom Čítajte

„Mali sme dobrý prvý polčas. Fungovala nám obrana, útok a hoci sme mali nejaké zahodené šance, vedeli sme to ustáť. Škoda tej poslednej minúty, tam sme to nezvládli. Mohli sme to udržať o štyri-päť gólov, ale polčas sme zvládli „plus tri“. Druhý polčas sme začali klasicky nervózne, zbrklo. Nefungovala nám obrana i útok. Nevedeli sme komunikovať, dohovoriť sa. Každý lietal doľava – doprava, mali sme deravú obranu. Strieľali nám zo spojky i z pivota a s tým sme mali veľké problémy. Prestali sme hrať kombinačne a začali strieľať s nepripravených pozícií po piatich sekundách. Veľmi som osobne chcel vyhrať tento zápas, pretože na ten Veszprém sme mali. Zápas sme ale prehrali, čo ma mrzí," doplnil sklamaný Rábek.