PREŠOV. Vo futbalovom Tatrane sa od rozdelenia Československa v roku 1993 vystriedal kopec trénerov. Bolo ich presne 36, aj keď počítame posledný ročník federálnej ligy, keďže futbalová sezóna sa hrá systémom jeseň – jar.
Niektorí boli obľúbení, iní nie, niektorí boli zatracovaní, iní miláčikovia publika, niektorí šoumeni iní úplne bez emócií a našli sa aj takí, ktorí ani nevedeli, čo vlastne robia. Takíto boli lodivodi, ktorí sa zapísali do histórie FC Tatran Prešov.
Po šiestich kolách v ročníku 2010/11 koniec Romana Pivarníka
Roman Pivarník po skončení ročníka 2009/10 ostal pri tíme, začal aj novú sezónu 2010/11, no na lavičke vydržal len šesť kôl. Prešovčania v šiestich kolách nazbierali len jediný bod za domácu remízu 1:1 s Dubnicou a patrila im posledná priečka ligovej tabuľky. Pivarník sa po prehre v Dunajskej Strede 1:2 s vedením klubu dohodol na rozviazaní zmluvy. Jeho zverenci však v šiestich kolách prehrali päťkrát len o gól, štyrikrát 0:1 a raz 1:2.
Nemohúcnosť v zakončení však bola veľká slabina zeleno-bielych a rolu zohralo aj to, že v tíme bola veľká obmena hráčov.
V článku sa dočítate:
- Ako dopadol debut Ladislava Pecka na lavičke Tatrana;
- čo bolo dôvodom jeho konca v Prešove;
- prečo sa rozhodol prijať ponuku zo Šariša.
„V lete od nás odišlo deväť hráčov a prišiel len jeden hotový futbalista – obranca Peter Bašista. Po ňom sme už počas prípravy na novú sezónu získali ešte Viliama Macka a v už rozbehnutej súťaži doplnili káder Pavol Baláž a Lukáš Bajan, ktorí prišli po dlhšom tréningovom výpadku. Zoltán Bognár začal hrať tiež neskôr a poslednou posilou mal byť Roland Števko, ale ten pod mojím vedením hral iba jeden polčas, potom bol vylúčený. Takže úvodné stretnutia Corgoň ligy sme hrali až s ôsmimi odchovancami. Takto sa nedá budovať káder pre slovenskú najvyššiu súťaž. Viackrát som zdôraznil, že to nie je cesta, ako sa presadiť v jej tabuľke do hornej polovice,“ konštatoval Roman Pivarník na margo nevýrazných výkonov počas šiestich zápasov.