KOŠICE. Víkend na východnom Slovensku poznačila streľba na ceste. Policajti aktuálne pátrajú po páchateľovi. So žiadosťou o poskytnutie informácií, ktoré by viedli k jeho dolapeniu, sa obracajú aj na prípadných svedkov incidenu.
„Neznámy páchateľ mal počas jazdy vystreliť na 60-ročného vodiča, ktorý utrpel zranenia, spôsobené úlomkami skla. Strela prešla celou šírkou vozidla SangYong a poškodila aj okno spolujazdca,“ informovali ochrancovia zákona o incidente, ku ktorému došlo v sobotu 15.maca, krátko po 22.00 hod., pri rekreačnom stredisku Jahodná.
Pokračovali, že podľa svedectva postreleného vodiča strieľal vodič neznámeho vozidla, ktoré po čine uniklo smerom na Gelnicu. Policajti okamžite začali kontrolovať vozidlá a ich pasažierov, avšak páchateľa sa zatiaľ identifikovať nepodarilo.
„Ak ste v spomínaný deň prechádzali týmto úsekom a máte akékoľvek informácie, prípadne videozáznam, kontaktujte políciu na čísle 158 alebo osobne na ktoromkoľvek policajnom útvare,“ dodali policajti.
Prípad vyšetruje kriminálna polícia. Prizvali aj experta na balistiku. „Vo veci bolo začaté trestné stíhanie pre podozrenie zo zločinu vraždy v štádiu pokusu,“ zakončili ochrancovia zákona.