Futbalisti Humenného stále neokúsili trpkosť prehry

Východoslovenské derby sa hralo v Bardejove, favoritom zápasu však nebol Partizán, ale Slavoj, ktorý pred týmto zápasom neokúsil trpkosť prehry.

Zo zápasu FK Humenné – KFC Komárno 1:0 (0:0).Zo zápasu FK Humenné – KFC Komárno 1:0 (0:0). (Zdroj: FB/FK Humenné)

VÝCHOD. Humenskí futbalisti idú ako píla a na domácom štadióne chceli opäť bodovať. Zverenci Jozefa Škrlíka privítali hráčov Komárna, ktorí tiež ako domáci neokúsili trpkosť prehry, ale miernym favoritom bol nováčik súťaže.

SkryťVypnúť reklamu

Obe mužstvá mali pred týmto zápasom na konte zhodne po desať bodov, a preto sa čakal zaujímavý zápas.

Humenčania opäť víťazne

FK Humenné – KFC Komárno 1:0 (0:0)
Góly:
76. Harvila
Rozhodovali: Holas – Čajka, Súkeníková
ŽK: Šmehyl, Györgyi, Domonkos (všetci Komárno)

FK Humenné: Slávik – Zlacký, Luberda, Bednár, Vasiľ, Komár (71. Milunović), Dzurík, Harvila, Maťaš (90. Komjatý), Streňo (87.Turik), Hamuľak (71.Černák)

KFC Komárno: Bréda – Šmehyl, Varga, Szöcs, Šurnovský, Šimko, Domonkos, Szetei (46. Ganbold), Pastorek (68. Németh – 87.Rumanský), Horodník (46. Györgyi), Tóth (79. Abrahám)

Domáci začali aktívnejšie a už v šiestej minúte mali náznak šance, keď Harvila predviedol výborný defenzívny zákrok na vlastnej polovici, centrom poslal loptu za obranu hostí na Hamuľáka, ale Bréda včasným vybehnutím zabránil gólovej hrozbe. V jedenástej minúte to skúšal strelou spoza šestnástky kapitán hostí Domonkos, ale Slávik jeho strelu kryl a stav stretnutia sa nemenil. Viac z hry mali domáci hráči a hostia sa spoliehali na rýchle brejky. Ofenzíva oboch mužstiev bola na bode mrazu, a tak sa polčas skončil bezgólovou remízou.

Hostia boli blízko k otváraciemu gólu v úvode druhej časti. V 47. minúte mal gól na kopačke Tóth, ale jeho strela po Domonkosovej prihrávke letela z vnútra pokutového územia len nad domácu svätyňu. Šesť minút po prestávke založili rýchly brejk hráči Komárna. Domonkos našiel prihrávkou Tótha, ten sa dostal za obranu Humenného, prízemným centrom hľadal v strede šestnástky Domonkosa, ale jeho volej trafil len nohy padajúceho Slávika, a tak si domáci mohli po druhej nevyužitej tutovke Komárna vydýchnuť.

Súvisiaci článok Košické FC na domácom štadióne nestačilo na Banskú Bystricu Čítajte

Prvý gól stretnutia padol v 76. minúte. Roland Černák zahrával priamy kop, lopta v šestnástke prepadla a Harvila hlavou prekonal brankára Brédu 1:0. Desať minút pred koncom mohli hostia vyrovnať Domonkosom, keď jeho rohový kop z ľavej strany opečiatkoval vzdialenejšiu žrď Slávikovej brány. O pár desiatok sekúnd Šmehylov center v šestnástke našiel hlavu Šimka a brankár domácich robinzonádou zabránil vyrovnaniu.

Hlas po zápase:

Martin Luberda – FK Humenné: „Bol to určite náročný, povedal by som, že skôr súbojovejší zápas. Nie náhodou bolo Komárno pred týmto zápasom na špici tabuľky, hrali nepríjemný, agresívny futbal. Ale cez polčasovú prestávku sme si povedali, že v druhom polčase to zlomíme, že to bude o jednom góle, no a, chvalabohu, nám to tam padlo, a sme za to fakt radi. Dávid nás tam párkrát podržal, no všetko to bolo po našich takých zbytočných chybách. Čiže si myslím, že nejaké extra šance súper okrem toho ani nemal, a myslím si, že na záver sme to už zvládli. Takže sme veľmi radi, no a ďalej pokorne a skromne od zápasu k zápasu.“

Košičania neuspeli v Skalici

MFK Skalica – FC Košice 2:0 (1:0)
Góly:
40. Hambálek, 48. Baumgartner
Rozhodovali: Kružliak – Hancko, Pozor
ŽK: Voleský – Gallovič, Gladiš, Cortés, Ntuli

MFK Skalica: Junas – Nagy, Blažek, Rudzan, Mizerák, Černek, Mášik (81. Petr), Hambálek (64. Kousal), Šebesta, Voleský (87. Vašíček), Baumgartner

FC Košice: Šemrinec – Jonec (53. Gáll), González, Kavka (C), Václav (46. Kim) – Gallovič (46. Nana), Jakúbek, Gladiš (67. Jung) – Pačinda, Mölvadgaard, Cortés (82. Karaš)

Zápas začali lepšie domáci hráči a už v druhej minúte mohol skórovať Šebesta, ale jeho strela skončila len na bočnej sieti. Po štvrť hodine hry to skúšal opäť Šebesta, ale jeho prvá strela bola zrazená, lopta ale doputovala až k Baumgartnerovi, ktorý z veľkého uhla mieril iba mimo bránky Šemrinca. V 25. minúte mal šancu hosťujúci Cortés, ktorého vysunul Jakúbek, ale Junas v bráne Skalice včasne vybehol a vychytal tak Kolumbijčana. Hostia inkasovali päť minút pred prestávkou, keď Hambálek volejom z hranice pokutového územia prekonal Šemrinca 1:0.

Súvisiaci článok Futbalisti košického FC sa usadili na čele druholigovej tabuľky Čítajte

Už v tretej minúte druhého dejstva sa tešil z gólu Hambálek a košické FC prehrávalo 2:0. O osem minút mohli východniari vyrovnať Mölvadgaardom, ale ten nedokázal prehodiť Junasa, ktorý vybehol z brány a zmaril tak ďalšiu šancu na vyrovnanie. V 74. minúte už to mohlo byť o tri góly, ale Kousal zoči-voči Šemrincovi neuspel. Košičania si tak pripísali už druhú prehru a v nasledujúcom kole sa tak budú chcieť rehabilitovať, keď na domácom trávniku privítajú Podbrezovú.

Hlasy po zápase:

Jozef Vukušič – tréner FC Košice: „Samozrejme, nie som spokojný nielen s výsledkom, ale aj s predvedenou hrou, hoci tam snaha bola. Na Skalicu sme boli dobre pripravení, ničím nás neprekvapili, očakávali sme agresívnu hru, čo sa aj stalo. O výsledku však rozhodli súboje, ktoré sme nezvládli. Nakoniec musím Skalici zablahoželať k víťazstvu. Hrali sme teraz s dvomi špičkovými mužstvami, ktoré sú zvyknuté na II. ligu. Ukázalo nám to, že máme ešte čo robiť, aby sme mužstvo dotvorili tak, aby sme aj proti takýmto súperom dokázali uhrať dobré výsledky. Bolo vidieť, že pokiaľ sa neprispôsobíme v súbojoch a agresivite, tak nemáme šancu. Čo sa týka kvality, tak si myslím, že sme boli rovnocenní a možno aj lepší – máme dobrých hráčov, ale keď kvalitu nepremeníme v efektivitu, nemôžeme zápas vyhrať.“

Peter Kavka – kapitán FC Košice: „Išli sme tam s cieľom hrať kombinačnú hru, čo sa nám veľmi nedarilo, navyše nás Skalica prehrávala v dôraze – osobné súboje rozhodli zápas. Nejde ani tak o našu kvalitu, ako o to, aby sme sa viac pobili o výsledok. To nám momentálne chýba. Do druhého polčasu sme šli s tým, že chceme dať gól na začiatku, chceli sme sa chytiť, ale inkasovali sme práve my. Mali sme tam potom dve šance, od ktorých sme sa mohli odraziť, ale nepremenili sme ich.“

Slavoj bodoval v Bardejove

Partizán Bardejov BŠK – FK Slavoj Trebišov 0:0
Rozhodovali:
Micheľ – Bobko, Špivák
ŽK: Keresteš – Michlík, Krajňak, Belko

Partizán Bardejov BŠK: Čikoš-Pavličko – Filipiak, Petko, Da Silva Junior, Župa, Csáno (68. Matić), Zemko, Veličković (85. Lukáč), Keresteš, Maník (74. Ikedi), Kružliak (68. Stachura)

FK Slavoj Trebišov: Melichar – Šimko, Matta, Krajňak, Ilinjo, Sitarčík, Begala (85. Belko), Danko (90. Košuda), Bajtoš (85. Verčimák), Rypák, Michlík (79. Digoň)

V piatej minúte pohrozili hostia, keď sa Begala dostal do šestnástky, prihral Rypákovi, ale jeho strelu v poslednej chvíli zblokovala obrana Partizána na rohový kop. V dvanástej minúte sa Csáno dostal pred pokutové územie, dal si to na ľavačku, ale v sľubnej šanci Melichára neprekonal. V 28. minúte sa Danko dostal cez nedôrazného Keresteša, prihral Begalovi, ktorý z uhla neprekonal skvelého brankára Bardejova a stav zápasu ostal stále bezgólový. Zápas aj napriek bezgólovému stav bol dobrej úrovne a oba celky chceli vsietiť úvodný gól stretnutia, aj keď ich akciám chýbala kvalitná finálna prihrávka.

Druhý polčas bol v rovnakej réžii ako ten prvý. Do šancí sa dostávali oba celky, ale ich finalizácia nebola podľa ich predstáv.
Východoslovenské derby sa napokon skončilo bezgólovou remízou. Bardejovčania sa tak nedočkali prvého víťazstva v lige a, naopak, Slavoj ešte neokúsil trpkosť prehry.